Blog Sitesi nasıl açılır?

2 çeşit blog açma yöntemi var.İlki ücretli diğeride takibi ücretsiz.Fakat önce bloglar ile ilgili ne yapabilirsiniz neden blog gibi sorularla ileleyelim.

Videolu Blog Anlatımı için TIKLAYIN – Kendi anlatımımızdır arkadaşlar

Bloglar ile kendi kitlenizi oluşturabilirsiniz.Örneğin bir ev hanımısınız evinizde hergün yemek pişirmiyormusunuz?Resimlerini çekip malzemeleri ve tariflerini yazarak kendi blogunuzda belirli bir kitle toplayabilir reklamlar bırakarak para kazanabilirsiniz.
Burda önemli nokta ne blogu açacağınızdır.Blog demek bir nevi internet günlüğüdür.Öncelikle ne açacağınıza karar verin.Neyse iyi iseniz onunla ilgili blog açın.Resim çekmeyimi seviyorsunuz resim çekin atın siteye,gezmeyim seviyorsunuz bir gez blogu açın…Böylece hayranlarınız olur böylece güzel ziyaretçileriniz olur ve parada kazanırsınız.

Şimdi bloglara gelelim.
Ücretsiz bloglar ile başlayalım ( kurulumlarını sonraki konularda detaylı anlatacağım)

Ücretsiz blogların en çok bilinenleri 3 tanedir.Bunlar

Blogcu ( www.blogcu.com)
Blogger ( www.blogger.com)
Wordpress ( tr.wordpress.com )

Blogcu türk firmasına ait.Basitçe blog oluşturabilir ve hemen içerik girmeye başlayabilirsiniz.Site içerisinde binlerce tema ile blogunuzu değiştirebilirsiniz.Blogcuda en büyük sıkıntı son zamanda artan reklamlar.Konular agirmeyen önce açılan 8 saniyelik reklamlar bloglara gelen ziyaretçileri kaçırmakta.Ama yinede blog kurma açısından başlangıç için iyidir.

Blogger diğer adı ile blogspot googleın bir hizmetidir.Yine basitçe kayıt olabilir hemen blogunuzu açabilir temalar ekleyebilirsiniz.

wordpress blog işinin öncüleridir.Yine ücretsiz ve kolayca blog açabilirsiniz.Tek kötü yani reklam ekleyemiyorsunuz.Sdece blog olarak kullanırısınız gelir elde edemezsiniz.

Ücretszi blogların diğer kötü özellliği iyi bir irtiba bırakmaması ve kısıtlı şekilde düzenlenebilmesidir.size ait bir domain ve hosting ile kullanıclar daha güvende hissedebilir,sitenizde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.Çok başarılı bir blogunuz varsa örnek günde 20 bin tekil hitiniz var ve blogunuz bir konuda lider ücretsiz blog ise bir firma reklam vermeyebilir ama size ait domain var ise vermek ihtimali yüksektir.Ücretsiz blogları ilk etapta tecrübe kazanmak için kullanabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI