Birand Canlı Yayında Muhabiri Bozdu!

Kanal D ana haber bülteninde Ankara’yla canlı bağlantı yapan Mehmet Ali Birand, muhabirin aktardığı bilgiyi yeterli bulmayınca kibarca uyardı.

Dün Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, HakkariŞemdinli ‘de 7 tabur askerle büyük bir operasyon başlatıldığı duyurulmuştu. Açıklamada ayrıca bölgede bulunan Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel ‘in de operasyonu 7 komutanla birlikte izlediği belirtiliyordu.

Kanal D ana haber bülteninde de doğal olarak bu açıklama yer aldı. Ancak yazılı açıklamada yazanlarla yetinmeyen deneyimli haberci Mehmet Ali Birand, ankara bürosuyla canlıbağlantı yaptı ve Ankara muhabiri Özgen Bingöl’e açıklamanın detaylarını sordu.

Ancak muhabir Bingöl’ün de açıklamada yazanların haricinde pek bilgisi yoktu. Muhabir açıklamada yazanları farklı cümlelerle tekrar etmeye başlayınca Birand müdahale etmek istedi fakat bu sefer de muhabir Birand’ın sesini duymadı.

Bu durum Birand’ı biraz daha sinirlendirdi. Muhabir Özgen Bingöl’den kulaklığını takmasını isteyen Birand, açıklama metninden farklı bir bilgi alamayacağını anlayınca, muhabirine kibarca tavsiyede bulunup canlı bağlantıyı sonlandırdı.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir