Bir yılda 215 kilodan 100 kiloya düştü

Kirami Elmalı, mide katlama ameliyatının ardından bir yılda 215 kilodan 100 kiloya düştü.
Tokat’ın Niksar ilçesinde yaşayan 27 yaşındaki Kirami Elmalı, 4 yaşından itibaren kilo almaya başladığını söyledi. Yaşının ilerlemesiyle hızla kilo aldığını belirten Elmalı, ”Fazla kilolarımdan dolayı askere gidemedim. Bana çürük raporu verdiler. Fazla kilolarımdan dolayı iş yaparken, uyurken, dolaşırken bayağı zorluk çekiyordum. Aşırı derecede yemek yiyordum” dedi.

1 YILDA 115 KİLO VERDİ

Elmalı, 2007 yılında tedavi olmaya karar verdiğini belirterek, Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde biryıl önce yapılan ameliyatın ardından hızla kilo vererek 215 kilodan 100 kiloya düştüğünü, 1 yılda 115 kilo verdiğini anlatarak, “Gayet iyiyim ve sağlıklıyım. Belirli periyotlarla kontrollerim devam ediyor” dedi.

GOÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Ayhan Kayaoğlu ise ”Hastamıza iki kez mide balonu koyduk ve başarılı bir şekilde kilo verdi. Ancak balonu aldıktan sonraki en büyük problem olan geri kilo alma, hastamızın da başına geldi. Kirami’ye bir yıl önce mide katlamaameliyatı yaptık. Bir yılda 215 kilodan 100 kiloya düştü. Kilo kaybı, yaklaşık 1 yıl daha yavaşlayarak devam edecek. Hastamızın herhangi bir şikayeti yok ve yaşam kalitesinde ciddi bir düzelme oldu” diye konuştu.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir