BİNGÖL SALDIRISINDA ‘KÖSTEBEK’ İDDİASI!

Karlıova’da 8 polisin şehit olduğu kanlı saldırıda, teröristlere köstebek tarafından bilgi verildiği iddia edildi.
Türkiye, art arda kahramanlarını uğurladı. Önce Afyonkarahisar ardından Hakkari ağlattı. Bingöl’deki kalleş saldırı ise 75 milyonun yüreğini dağladı. Karlıova’daki pusuda şehit olan 8 kahraman polis, dün son yolculuklarına uğurlanırken soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır Bölge Başsavcıvekilliği’nce yürütülen soruşturmada, şok detaylara ulaşıldı. Buna göre, şehit polislerimiz terör örgütü KCK operasyonu için Bingöl’den Karlıova’ya gönderildi.

6’SI BÖLGE NÜFUSUNA KAYITLI

Ekipler, görevlerini tamamladıktan sonra sivil midibüsle önceki gün dönüşe geçti. İşte bu sırada “köstebekler” devreye girdi ve teröristlere polisleri taşıyan aracın geçeceği bilgisini verdi. Bunu öğrenen teröristler de yolun karşısındaki ormana yerleşip bombayı patlattı. Bu kapsamda bölgedeki telefon görüşmeleri mercek altına alındı. 20 şüpheli telefon konuşması tespit edildi. 6 PKK’lının da Karlıova’daki köylerin nüfusuna kayıtlı olması, köstebek şüphesini artırdı.

BDP BİNASINA TÜRK BAYRAĞI

Şüphelilerin telefonları incelemeye alındı. Bu arada kanlı örgütün sözde Karlıova sorumlusu Fırat Kızıltaş ile sözde Bingöl sorumlusu Mahir Başkale, geçen yıl öldürüldü. Böylece PKK’nın Bingöl yapılanması çökertildi. Operasyon sürerken Bingöl’de saldırıyı protesto eden bir grup, BDP binasına Türk bayrağı astı. “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Susma, sustukça, sıra sana gelecek” sloganları attı.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir