Beyin Ölümü Gerçekleşen Kişinin Organları Bağışlandı

 

Alanya’da 5 gün önce geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 48 yaşındaki Yakup Yıldırım’ın organları bağışlandı.

Haber: Beyin Ölümü Gerçekleşen Kişinin Organları Bağışlandı

Alanya‘da 5 gün önce geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 48 yaşındaki Yakup Yıldırım’ın organları bağışlandı.

Alınan bilgiye göre, Konaklı beldesinde 21 Mayıs’ta 07 NHP 16 plakalı motosikletinden düşerek ağır yaralanan ve Özel Anadolu Hastanesi’nde tedavi altına alınan Yakup Yıldırım’ın beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine ailesi, organlarını bağışladı.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayhan Dinçkan ile Opr. Dr. Birkan Bozkurt ve teknisyen Barış Atbuz Özel Anadolu Hastanesi’ne geldi. Yaklaşık 2 saat süren ameliyatın ardından Yıldırım’ın kalbi, korneası, karaciğeri ve iki böbreği alınarak ambulans helikopterle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü.

Yıldırım’ın organlarının henüz kimlere nakledileceğinin belirlenmediği ifade edildi. Evli ve 2 çocuk babası Yakup Yıldırım’ın cenazesinin ise, memleketi Hatay’ın Erzin ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI