Beyin Ölümü Gerçekleşen Kişinin Organları Bağışlandı

 

Alanya’da 5 gün önce geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 48 yaşındaki Yakup Yıldırım’ın organları bağışlandı.

Haber: Beyin Ölümü Gerçekleşen Kişinin Organları Bağışlandı

Alanya‘da 5 gün önce geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 48 yaşındaki Yakup Yıldırım’ın organları bağışlandı.

Alınan bilgiye göre, Konaklı beldesinde 21 Mayıs’ta 07 NHP 16 plakalı motosikletinden düşerek ağır yaralanan ve Özel Anadolu Hastanesi’nde tedavi altına alınan Yakup Yıldırım’ın beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine ailesi, organlarını bağışladı.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayhan Dinçkan ile Opr. Dr. Birkan Bozkurt ve teknisyen Barış Atbuz Özel Anadolu Hastanesi’ne geldi. Yaklaşık 2 saat süren ameliyatın ardından Yıldırım’ın kalbi, korneası, karaciğeri ve iki böbreği alınarak ambulans helikopterle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü.

Yıldırım’ın organlarının henüz kimlere nakledileceğinin belirlenmediği ifade edildi. Evli ve 2 çocuk babası Yakup Yıldırım’ın cenazesinin ise, memleketi Hatay’ın Erzin ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI