Beşiktaş’ta ilk yolcu belli oldu!

bjk

Beşiktaş Yönetimi gönderilecek oyuncuları belirlemeye başladı, listenin ilk sırasında Mert Nobre var.

NOBRE GİDİCİ

Beşiktaş’a 2006 yılında gelen ve siyah-beyazlı takımın şampiyon olduğu 2008-2009 sezonu dahil, beklenen performansı veremeyen Nobre’nin sezon sonu takımdan gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Beşiktaş’tan yıllık 2,2 milyon Euro kazanan Nobre’nin siyah-beyazlı takımla mukavelesi 31 Mayıs 2012’de sona erecek. Ancak Beşiktaş Yönetimi bu tarihi beklemeden Nobre ile yolları ayırmayı düşünüyor.

Türk statüsünde oynayan Brezilyalı oyuncu önümüzdeki sezon Beşiktaş’ta kalmak isterse yıllık ücretinin en az yarı yarıya düşürülmesi gündeme getirilecek. Nobre’nin kendisine sunulan şartları kabul etmesi halinde takımda kalabileceği, ancak kesin olarak gözden çıkarılan Nobre’nin Beşiktaş’tan ayrılma durumunun daha kuvvetli olduğu belirtildi.

2. İSİM NİHAT KAHVECİ

Yönetim Kurulu’nun ikinci sırasında ise Nihat Kahveci bulunuyor. uzun yıllar İspanya’da futbol oynadıktan sonra Beşiktaş’a dönen, ancak son 2 sezondur beklentileri karşılaymayan Nihat’ın da satış listesine konulacağı öğrenildi.

Nihat’ın da Nobre gibi yıllık 2 milyon Euro’nun üzerinde ücret alması, tecrübeli oyuncunun takımdan gönderilmesini hızlandıran bir faktör olarak göze çarpıyor. 31 Mayıs 2013 tarihine kadar Beşiktaş ile sözleşmesi bulunan Nihat’ın da yıllık ücretinde indirime gitmesi halinde düşük de olsa takımda kalma ihtimalinin olduğu belirtildi.

3. SIRADA ERHAN GÜVEN

Listenin üçüncü sırasında ise Erhan Güven bulunuyor. Genç oyuncu 2009-2010 sezonu öncesi Aydın Karabulut karşılığında Ankaraspor’dan alımıştı. 31 Mayıs 2011’de Beşiktaş ile sözleşmesi sona erecek olan Erhan’a yeni mukavele teklif edilmeyeceği kaydedildi. Beşiktaş yönetiminin önümüzdeki günlerde bu listeyi uzatması ve en az 2 yabancı oyuncu ile de yolların ayrılması için görüşmelere başlaması bekleniyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir