“Beni Kadın Polisler Arasın”

bugun 1 mayis 71331 b - "Beni Kadın Polisler Arasın"“Beni Kadın Polisler Arasın”

Ankara’daki 1 Mayıs kutlamarında erkek polislere kendini aratmak istemeyen bir göstericinin tepkisi herkesi güldürdü.

Ankara’daki 1 Mayıs kutlamalarına katılmak için arama noktasından geçen bir göstericinin talebi polise zor anlar yaşattı.

1 Mayıs kutlamalarının gerçekleştirildiği kentlerden biri olan Ankara’da kutlama alanına girmek isteyen bir gösterici, cinsel tercihi sebebi ile olsa gerek, kendini erkek polislere aratmak istemedi.

Sıhhıye Meydanı girişinde rutin arama işlemine devam eden emniyet ekipleri bir göstericinin tepkisi karşısında ne yapacağını şaşırdı. Gösteri alanına girmek isteyen adı bilinmeyen bir erkek, erkek polislerin üzerini arayacağı sırada ” Tamam beni arayın ama kadın polis arasın” dedi.

Polislerin bu isteğin “teknik olarak mümkün olmadığını” söylemesine rağmen gösterici talebinde ısrar edince polisler ne yapması gerektiğini bilemedi. Kendisini kadın polislerin aramasını isteyen adam şu sözlerle kendini savundu:

“Anlamadığım şey neden insanlar kendilerini hangi cinsiyette bir polisin aramayacağına karar veremiyor.”

Polisler de cevaben; “Bunun yeri burası değil. Çıkart kimliğini eğer sen kadınsan ben de seni kadın polislere aratacağım” dedi ama gösterici kimliğini de vermeyince pes eden taraf polisler oldu. Sonunda gösterici üzeri aranmadan meydana alındı.

Kontrol noktasını geçen gösterici yanındaki arkadaşları ile birlikte “Polis elini bedenimden çek'” şeklinde sloganlar atarak meydana doğru ilerledi.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI