“Ben Müslümanım, Tamamen Soyunmam!”

Tartıda ‘anadan üryan’ soyundurulan dünya şampiyonu Gülsüm Tatar boksa küstü.

 ‘Ben Müslümanım, tamamen soyunmam!’ diyerek iç çamaşırlarıyla basküle çıkan Gülsüm, 100 gram fazlalık yüzünden diskalifiye edildi. Başkan Gözgeç araya girince ikna oldu, ‘anadan doğma’ soyunup, tekrar tartıldı. Bu psikolojiyle ringe çıkıp, 14-13 mağlup olunca yıkıldı!

Bayan boksu 2012’de ilk kez olimpiyatlarda boy gösterecek. Ancak sadece 51, 60 ve 75 kilolarda tanınan Londra’daki bu şanstan dünya şampiyonu sporcuları bulunan Türkiye faydalanamıyor.

Akşam Gazetesi’nin haberine göre Boks Federasyonu’nun Londra’da madalya almak için en büyük projelerinden biri olan Gülsüm Tatar, hayali de suya düştü. Çünkü federasyon 64 kiloda Dünya ve Avrupa şampiyonlukları yaşayan Gülsüm Tatar‘dan 60 kiloda ülkemizi temsil etmesini istedi. Gülsüm Tatar da olimpiyatlara katılıp, ilk altın madalya kazanan bayan boksör olmak için yaklaşık 1 yıl boyunca gece gündüz çalıştı, kilosunu düşüp, olimpiyat vizesi almak için son yarış olan Dünya Şampiyonası’na gitti.

ACI HABERİ RAKİP VERDİ

Çin’de yapılan şampiyonada yarı finale kalan sporcular, Londra’ya gitme hakkı kazanacaktı. Ancak Gülsüm’ü daha maça çıkmadan kötü bir sürpriz bekliyordu. İç çamaşırlarıyla tartıya çıkıp, 100 gram fazla geldi. Heyet Gülsüm’ü hiçbir şey söylemeden diskalifiye etme kararı aldı. Gülsüm’ün arkasından tartıya çıkan Rumen sporcu, koşa koşa gelip, ‘Senin tartı problem’ diyerek sporcumuzu uyardı.

İKİ KERE OLMAZ!

Gelişmeler Başkan Eyüp Gözgeç’e bildirildi. Başkan, sporcusunun kilosunun fazla olmadığını, iç çamaşırlarıyla tartıldığı için 100 gram fazlalık bulunduğunu anlatmaya çalıştı. Fakat Uluslararası Boks Birliği (AIBA)’nın kurallarına göre bir sporcunun 2 kez tartılmasına izin verilmiyordu. Başkan’ın çabaları sonunda tartının tekrarlanmasına izin verildi. Bu kez de Gülsüm Tatar, ‘Ben bugüne kadar defalarca tartıya çıktım ama hiçbir zaman iç çamaşırlarımı çıkarmadım. İnancım gereği, elenme pahasına tamamen soyunmam’ diye direndi.

KADIN GÖREVLİ TARTTI

Tartı görevlilerinin tamamen kadın olması şartıyla Gülsüm nihayet ikna edilip, yeniden tartıldı. Ardından Hintli rakibi Laishram Sarita Devi’nin karşısına çıktı. Kariyerinde ilk kez bir rakibine 14 puan verdi, 14-13 yenilip daha ilk maçta elendi. Yaşadığı olayların şokunu üzerinden atamayan ve Londra’ya gidemediği için kahreden Gülsüm Tatar, antrenörünü de İstanbul’da bırakıp, Kars’taki Çakmak Köyü’ne gitti. ‘Herkes bana aynı soruları soruyor. Cevap vermekten bıktım. Kimse benim kadar üzülemez’ diyen Gülsüm Tatar‘a psikolojik destek veren de yok.

İDMAN DA YOK

Boks Federasyonu ise Wild Card kontenjanından Gülsüm Tatar‘ı olimpiyatlara götürebilmek için çalışıyor. Ancak bu kart alınsa bile Gülsüm Tatar‘ın ciddi bir idman eksiği bulunuyor

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI