Belediyede ”Dijital Kalem” dönemi!

Saniyede 84 kare fotoğraf çekebilen dijital kalem sayesinde, kağıda alınan notlar bilgisayara aktarılabilecek.

İstanbul Çekmeköy Belediyesi, belediyecilik işlemlerinde yapılan kayıt işlemlerinin otomasyon sistemine aktarılmasında yaşanan zaman ve iş gücü kaybının ortadan kaldırılması amacıyla “Dijital Kalem” dönemi başlattı.

Belediyeden yapılan açıklamada, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın mali desteği ile hayata geçirilen proje ile belediye hizmetlerinde yapılan kayıt işlemlerinin otomasyon sistemine aktarılmasında yaşanan zaman ve iş gücü kaybının ortadan kaldırılmasının hedeflendiği belirtildi.

Sıradan bir tükenmez kalem görünümünde olan dijital kalem ile kağıda alınan şikayet ve talep notlarının, başvuru formları, denetim tutanakları gibi materyallerin otomatik olarak bilgisayara aktarıldığı kaydedilen açıklamada, bu sayede verilerin kaybolması ya da aktarım sırasında yapılabilecek hata riskinin sıfıra indirildiği ifade edildi.

Açıklamada, verilerin aktarım işlemleri tanımlanmış cep telefonları ya da USB aktarım kablosu ile yapıldığı belirtilerek, kriminal inceleme laboratuvarlarında da kullanılan akıllı kalemler sayesinde imza karşılaştırması ve personelin yer, zaman ve rotasyon bilgilerinin doğrulaması gibi işlemlerin de yapılabildiği vurgulandı.

Saniyede 84 kare fotoğraf çekebilen dijital kalemlerle 4 saat durmaksızın yazı yazılabildiği kaydedilen açıklamada, “Magicpaper” adı verilen noktalardan oluşan özel bir kağıt üzerine yazılan her türlü detayı depolayan dijital kalemlerin 3 bin sayfalık veriyi hafızasında saklayabildiği belirtildi.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI