Bedelli askerlik yaş sınırı, Bedelli Askerlik Şartları 2011

Bedelli askerlik yaş sınırı, Bedelli askerlik şartları, Bedelli askerlik son dakika, Bedelli askerlik 2011, Bedelli askerlik şartları 2011, Bedelli askerlik başvurusu, tsk, Bedelli askerlik başvurusu, bedelli askerlik yaş sınırı kaç, bedelli askerlik 2011 yaş sınırı kaç, kaç yaşına kadar bedelli askerlik yapabilirim, bedelli askerlik fiyatları, bedelli askerlik formülü

Bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik 2011 haberleri giderek çoğalıyor. Bedelli askerlik forum sayfalarında yorumlar giderek çoğalıyor. Bedelli askerlik şartları neler olacak? Bedelli askerlik haberleri gazete5.com’dan takip edebilirsiniz.
Bedelli askerlik Kasım 2011 haberleri için tıklayınız. Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak? Bedelli askerlik yasası ve Bedelli askerlik şartları buradan öğrenin.

asker.20111103144452 - Bedelli askerlik yaş sınırı, Bedelli Askerlik Şartları 2011

Bedelli askerlik kaç para, Bedelli askerlik kaç lira, Bedelli askerlik kaç gün ve Bedelli askerlik kanunu bilgileri ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz…

BEDELLİ ASKERLİK ŞARTLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bedelli askerlik son dakika haberleri için link aktif durumda. Bedelli askerlik son durumu nedir? Bedelli askerlik süresi kaç gün olacak? Bedelli askerlik açıklaması nedir? Bedelli askerlik (bedelliaskerlik.com.tr) Peki Bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik celp dönemleri nasıl belli olacak? Bedelli askerlik başvuru formu. Bedelli askerlik başvurusu burada! Bedelli askerlik bedeli ne kadar olacak? Bedelli askerlik ne kadar? Bedelli Askerlik ne zaman çıkar? Bedelli askerlik müjdesi, Bedelli askerlik çıktı mı? Bedelli askerlik çıkacak mı?

Bedelli askerlik hakkında tüm detayları www.gazete5.com adresinden takip edebilir ve anında öğrenebilirsiniz. Bedelli askerlik haberleri buradan okuyabilirsiniz…

Bedelli askerlik Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışmaların devam ettiğini söylemesinin ardından tekrar Türkiye’nin gündemine oturdu
BEDELLİ ASKERLİK İÇİN 10 BİN EURO

Yaklaşık 200 bin kişiyi yakından ilgilendiren bedelli askerlik için 10 bin Euro civarında bir ödemeden bahsediliyor. Bankalar 1999 yılındaki bedelli askerlik sürecinde, uygulamadan yararlanmak isteyenlere kredi imkânı getirmişti. Bugün de bankalar, bedelli askerliğin yasalaşması durumunda yine kredi kampanyalarına başlamayı planlıyor.
AYLIK YÜZDE 1.39 FAİZ

Bankalar bedelli askerlik kredisi için uygulayacağı faiz oranını, mevcut ekonomik koşulların aynı kalması durumunda, 1 ve 2 yıl vadeli kredide aylık yüzde 1.39 olarak planlıyor. Bedelli askerlik için tahmin edilen 10 bin Euro’luk bedel dikkate alındığında, bunun TL karşılığı olan 24 bin 500 TL kredi için 1 yıl vadeli ödeme planında aylık ödeme 2 bin 269,73 TL olacak. 12 ay sonunda bankaya geri ödenecek toplam tutar 27 bin 236,82 TL olacak. Söz konusu kredinin 2 yıl vadeli olması durumunda ise aylık ödeme 1.247,14 TL olacak. 24 ayın sonunda bankaya geri ödenecek toplam tutar ise 29 bin 931,40 TL olacak. Bankalar bedelli askerlik kredisinden yararlanacak olanlara, askerlik şartlarını dikkate alarak ayrıca hayat sigortası yaptıracak.
2 MİLYAR EURO GELİR BEKLENİYOR

Bedelli askerliğin yasalaşması ve 200 bin kişinin başvurması durumunda, bu uygulamadan elde edilecek gelir 2 milyar Euro civarında olacak.

1999’daki bedelli askerlik uygulamasında 1 Ocak 1973 tarihinden önce doğanlar 15 bin mark (4 bin TL), 1960’tan önce doğanlar ise 20 bin mark (5.400 TL) ödemişti. O dönemde 1.1 milyar mark gelir elde edildi. Bankalar 1999 yılındaki bedelli askerlik uygulamasında doğrudan bedelli askerlik kredisi adıyla ya da ihtiyaç kredi kapsamında finansman sağlamıştı. O dönemde kredi geri ödemesinde çoğu banka 3 ayı geri ödemesiz olarak belirlerken, 12 ayın yanı sıra 24 ay vadenin de yapıldığı gözlenmişti.

2011 Bedelli askerlik ne zaman? Bedelli askerlik şartları nedir?.2011 Bedelli askerlik ne zaman? Bedelli askerlik şartları nedir? öğren.2011 Bedelli askerlik ne zaman? Bedelli askerlik şartları nedir? öğrenin.İşte 2011 Bedelli askerlik ne zaman? Bedelli askerlik şartları nedir?…

Bedelli askerlik geliyor (Bedelli askerlik şartları) 2011 Bedelli askerlik.Bedelli askerlik geliyor (Bedelli askerlik şartları) 2011 Bedelli askerlik müjdesi.Bedelli askerlik geliyor (Bedelli askerlik şartları) 2011 Bedelli askerlik haberleri.İşte Bedelli askerlik geliyor (Bedelli askerlik şartları) 2011 Bedelli askerlik…

İşte bedelli askerlik planı

Bedelli askerlik projesinin detayları netleşiyor. Elde edilecek gelirler ‘yol, su, elektrik’ olarak dönmeyecek. Şehit yakınlarına ve gazilere verilecek.

Papatya falına dönen bir konu var: “Bedelli” askerlik çıkacak mı, çıkmayacak mı? Yıllardır tartışılıyor, bir arpa boyu yol alınamıyor. Söylenen “söz”lerle umutlanan on binlerce gencin payına düşen hep “hüzün” oluyor.

Radikal’in 8 Eylül’de duyurduğu “bedelli geliyor” haberiyle binlerce kişinin umutları yeniden alevlenmişti. Haberin gürültüsü beklendiği gibi büyük oldu. Hükümetten “havet” anlamına gelen açıklamalar geldi. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, önceki gün konuya ilk kez değindi.

Mesajı iyi incelendiğinde selefleri Işık Koşaner, İlker Başbuğ gibi kesin bir ‘hayır’ demediği görülüyor. Sadece “hassasiyet”lere dikkat çekiyor. Aslında “hassasiyet”lerin ne olduğu belli: Ordunun “ihtiyacı” ve kamuoyunun “vicdanı” Bunca şehidin verildiği ortamda Yemen Türküsü’nde olduğu gibi “Zenginimiz bedel öder, askerimiz fakirdendir”dizesinin söylenmesi istenmiyor. Yüz binlerin beklentisi olan bir konuda “haber”yapmak kolay değil ama “kaynak”ların sağlam olduğunu söyleyerek ikinci haberi verelim.

Hükümet ile Genelkurmay arasında “bedelli askerlik” konusunda mutabakat sağlandı. Tek sorun zamanlama. Şehit cenazeleri gelirken kamu vicdanında yara açılması istenmiyor. Ortalık biraz durulunca konunun Meclis’e geleceğini duyuralım. Projenin detayları bile belli olmuş. Bedelliden elde edilecek gelirler ‘yol, su, elektrik, memur maaşı ödensin’ diye Hazine’ye bırakılmayacak. Tamamı şehit yakınları ve gazilere verilecek. Belki bir miktarı da yoksul askerlere. Yaş sınırının 30 yaş ve üstü olması bekleniyor. Yararlanacak kişi sayısı da 200 bini buluyor. Peki ne zaman çıkar? İşte muamma olan bu. Herşey silahların susmasına bağlı. Yasanın 1 Ocak 2012 tarihiyle yürürlüğe girmesi ise büyük olasılık.

Kılıçdaroğlu’nun gönlünü fethettiği Menzil’li hacı

Siyasetçinin ziyaretçisi eksik olmaz. Kimisi randevuludur, birçoğu da çat kapı karşısına çıkar. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu haftabaşında böyle bir olay yaşadı. Parti genel merkezine gitmek üzere evinden çıkmıştı ki karşısında sakalı ve kıyafeti “hacı” olduğunu çağrıştıran birini gördü. Korumalarının yanında bekleyen adama yöneldi ve koyu bir sohbete daldı.

Derdi yüzüne yansıyan bu adam hasta kızına yardım için gelmişti. Kılıçdaroğlu hemen yardım etmesi için Samsun milletvekili Prof.Dr. Haluk Koç’u aradı. Şanlıurfa’dan gelen İsmet isimli bu vatandaş 4 kişinin öldüğü trafik kazasında travma geçiren kızına derman için Ankara’ya gelmişti. Kılıçdaroğlu’na bürosu aynı mahallede olan avukat bir hemşerisinin tavsiyesi üzerine gitmişti. Bu olayı duyduktan sonra Haluk Koç’u aradım. Haluk Hoca, ‘Evet, Kemal Bey telefonla ilgilenmemi rica etti. Hasta şu anda yatıyor” dedi. Sonra da İsmet Bey’e ulaştık. Ağzından şu kelimeler döküldü: “Kemal Kılıçdaroğlu bizi çok mutlu etti. Bu kadarını beklemiyorduk. Allah ondan razı olsun. Ben ‘hacı’yım ve Menzil’e bağlıyım. Ama bundan sonra CHP’ye oy vereceğim.” Bu arada Kılıçdaroğlu’nun hastanın durumunu yakından takip ettiğini belirtelim.

Başbakan’ın sürprizi: Burberry saat

AK Parti’nin Türk siyasetine getirdiği yeniliklerden birisi de “kamp” geleneği. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, her yıl en az iki kez bakan, milletvekili ve partinin yöneticilerini bir araya topluyor. Geçen hafta Kızılcahamam’daki Asya Termal Tesisleri’nde yapılan kampta yine “ağır” siyasi sorunlar tartışıldı. Ancak kampta şu ana kadar kamuoyuna yansımayan bir gelişme daha oldu. Başbakan Erdoğan’ın jesti. Kayıt masasındaki görevliler oda anahtarlarıyla birlikte milletvekillerine “Sayın Başbakanımızın hediyesidir” diyerek bir kutu verdi.

Kutudan zarif bir hediye çıktı: Özel yapım Burberry marka bir kol saati. Saatin arkası “Recep Tayyip Erdoğan” imzalı. Bir de partinin kuruluş yıldönümünü hatırlatan “10.Yıl Anısına” yazısı. Burberry, dünyanın sayılı markalarından. İktidar partisi pazarlıkla saati epey ucuza mal etmiş. Milletvekilleri saatin daha çok “manevi” değerine önem vermiş olmalı ki çoğu koluna takmak yerine evinin bir köşesine koymayı uygun görmüş.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ziyareti öncesi havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlarken bedelli askerlik konusunda bir çalışmanın yapıldığını belirterek, bu konuda ilk somut açıklamasını yapmış oldu.

YENİ YILIN İLK AYINDA..

Hazırlanan bedelli askerlik düzenlemesinin detayları ise sızmaya başladı. Buna göre üç maddelik bir genel çerçeve çizilmiş durumda. Sızan ilk bilgilere göre bedelli askerlik konusundaki yasal düzenleme yeni yılın ilk ayında yasallaşacak.

İŞTE O DETAYLAR

Buna göre;

*35-40 yaş grubunu kapsayan bedelli askerlik düzenlemesinde, belli bir bedel karşılığı 21 günlük askerlik hizmetini yapanlar askerlik görevini tamamlamış olacak.

*35-40 yaş grubunda olup askerlik hizmetini yerine getirmemiş olanlar arasında maddi olarak yetersiz durumda olanlar ise devlete borçlanacaklar. Borçlanan bu kişiler belli bir süre kamuda görev yaparak borçlarını ödemiş olacaklar.

*40 yaş üstü grubunda olup askerlik görevini yerine getirmeyenler ise çok daha yüksek bir bedel ödeyerek askerlik görevini yapmış olacaklar. Öte yandan bu gruptakiler ödedikleri bedel sonrası 21 günlük askerlik ya da kamuda çalışma durumundan muaf olacaklar.

Bedelli askerlik için 3 seçenek var

Sabah Gazetesi’nden Ceyda Karaslan’ın haberine göre: Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kurulu’na gelmesi beklenen bedelli askerlikle ilgili Milli Savunma Bakanlığı 3 farklı model üzerinde çalışıyor. Üç alternatifte yükümlülük yaş sınırları 26, 30 ya da 32 olarak belirtiliyor

BEDELLİ İÇİN 3 SEÇENEK MASADA

Milli Savunma Bakanlığı’nın başlattığı bedelli askerlik çalışmasının detayları ortay çıkmaya başladı. Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kurulu’na gelmesi ve 2012 yılının başında çıkması beklenilen bedelli askerlikle ilgili 3 alternatif üzerinde duruluyor. Genelkurmay Başkanlığı’nın asker ihtiyacı dikkate alınarak yapılan çalışmada 3 yaş sınırı değerlendiriliyor. İşte Milli Savunma Bakanlığı’nın çalışma başlattığı o 3 modelinayrıntıları:

*Birinci modelde askerlik sınırı 26 yaşa kadar çekilecek. Bu yaş sınırında olup askerliğini henüz yapmayan yükümlü sayısının 500 bini aşıyor.

*İkinci seçenekte 30 yaş sınırı üzerinde duruluyor. Bu durumda yükümlülerin sayısının yaklaşık 400 bin olacak.

*Üçüncü seçenek ise 32 yaş sınırı. Bu yaş sınırında olanları sayısı da 250 bin. Milli Savunma Bakanlığı’nın çalışması Genelkurmay Başkanlığı’nın görüşü alındıktan sonra TBMM’ye gönderilecek. Çalışma, TSK’nın asker açığı dikkate alınarak yapılıyor. Bu yıl içinde TSK’nın asker ihtiyacının yüzde 60’ını karşıladığı, yüzde 40 asker açığı olduğu belirtiliyor. 26-27- 28-29 yaş grubunda bedelli askerlik bekleyenlerin oranının oldukça yüksek olduğu, asker açığının büyüyeceği değerlendiriliyor.

GELİR VAN’A

Bedelli askerlikten yararlanacak kişilerin ödeyeceği miktar da yaş aralığına göre değişecek. 30 yaşındaki yükümlülerden 10 bin, 40 yaş üstünden de 15 bin Euro alınması planlanıyor. Ödeme 4 taksit halinde yapılabilecek. Bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlere kredi vermek üzere bankalar da harekete geçti. Bankaların 60 ay vade seçeneği üzerinde çalışma başlattığı bildirildi. 1111 sayılı askerlik kanununun 10. maddesi, bedelliye imkan tanıdığı için, yeni bir yasa gerekmiyor. Düzenleme Bakanlar Kurulu kararı ve yönetmelikle hayata geçirilebilecek. Gelirin büyük bir kısmı Van depremlerinin yaralarını sarmak için kullanılacak.

GENÇ FUTBOLCU DA BEDELLİ ASKERLİK İSTEDİ

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, dün Sivasspor kulüp tesislerini ziyaret ederek, kulüp başkanı Erdal Sarılar, teknik direktör Rıza Çalımbay, yöneticiler ve teknik heyet ile bir süre sohbet etti. Yılmaz, Sivassporlu futbolcularla yemekte bir araya geldi. Yemek sırasında bir kişinin futbolcuların bedelli askerlik istediğini söylemesi, futbolcular arasında esprilere neden oldu.

Bedelli askerlikte yaş sınırı belli oluyor

Bedelli askerlikte yaş sınırı 25 olarak belirlendiği iddia edildi. 01.01.1986 doğumlu ve yukarısının yararlanacağı bedelli askerlik için bankaların da 60 ay vade seçeneği üzerinde çalışma başlattığı bildirildi.

Şimdi gözler Başbakanlık Resmi Konutu’ndan yapılacak açıklamalara çevrildi.
ARINÇ:BEDELLİ ASKERLİKTE YILBAŞINA KADAR GELİŞME OLACAK

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bedelli askerlik konusunda, “Bende geçtiğimiz yıldan beri bedelli askerliği en çok konuşan bakan olarak gelişmelerden memnunum. Bayram sonrasında yılbaşına kalmadan bu konuda bir gelişme olacak. Yaş konusu kanunda ayrıca gösterilecek. Çok sayıda insanın belirli bir bedel mukabilinde askerliğini yapmış sayılması kanunlaşmış olacak. Bunu da umutla bekliyoruz. Bizim beklediğimiz gibi binlerce insanımız da bekliyor” diye konuştu.

Bankalar bedelli askerlik için kredi verecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışmaların devam ettiği açıklamasından sonra kamuoyunda büyük heyacan yaratan bedelli askerliğe bankalardan da destek geldi.
KREDİ KAMPANYALARI BAŞLAYACAK

Yaklaşık 200 bin kişiyi yakından ilgilendirecek bedelli askerliğin yasalaşması durumunda bankalar kredi kampanyalarına başlayacak. Krediyi kefilsiz kullandıracak olan bankalar tüketici kredileri gibi 60 ay vade planlıyor. Bedelli askerlik için 10 bin eurodan bahsediliyor.
FAİZ ORANI 1.50

Bankalar askerlik kredisi için uygulayacağı faiz oranını yüzde 1.50 olarak düşünüyor. Bu durumda bedelli askerlik için bankadan 60 ay vadeli 20 bin lira kredi çekecek olan bir kişi ayda 548 lira taksit ödeyerek vatani hizmetini yerine getirmiş olacak. 48 ay vadeyle kredi çeken bir kişi ise aylık 626 liralık taksitle askerlik bedelini ödeyebilecek. 20 bin liralık krediyi 60 ay vadeyle bankadan alan bir kişi kredi için toplam 32 bin 870 lira geri ödeme yapmış olacak. Yasanın çıkması durumunda uygulamadan elde edilecek gelirin en az 2 milyar euroyu bulacağı belirtiliyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI