BDP’DEN MHP’YE MATEMATİKLİ YANIT

BDP Eşbaşkanı Demirtaş, “BDP’lilerin dokunulmazlıkları kaldırılsın” diyen MHP lideri Bahçeli’ye “matematik hesabı”yla yanıt verdi.
BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, BDP-PKK buluşmasının ardından BDP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması için Anayasa değişiklik teklifi öneren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yüklendi.

Twitter’dan açıklama yapan Demirtaş, Devlet Bahçeli’nin matematik hesabına esprili bir şekilde karşılık verdi.

Bahçeli, daha önce MHP’nin kuruluşunun 40. yılını bir matematik hesabıyla anlatmıştı.

MHP lideri Bahçeli, “2009 yılındayız. 2009’un sıfırlarının üzerine çarpı koyun, atın. İki sıfırı kaldırdık. Ne kaldı 29. 11 ile 29’u toplayın ne oldu; 40. Milliyetçi hareketin 40. yılı. Bunlar tesadüf olamaz…” demişti.

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Bahçeli’nin işte bu hesabına göndermede bulundu. BDP’lilerin Meclis’te bekleyen fezlekelerini benzer bir hesapla anlattı.

Demirtaş, şöyle konuştu: “BDP’lilerin dokunulmazlıkları kalksın diyene: BDP’nin kuruluşu 2008, 2+8=10. Benim yaşım 40, 40×10=400. Senin yaşın 64, 64+400=464. 100 de benden… Ekle, etti mi 564. İşte BDP’lilerin Meclis’teki fezleke sayısı! Kargadan korkan darı ekmez.”

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI