“BDP, CHP ve MHP’yi parmağında oynatıyor”

634913 detay - "BDP, CHP ve MHP'yi parmağında oynatıyor"Başbakan Erdoğan, ”Kürt meselesinin çözümünün önündeki en büyük engel, BDP’dir” dedi.

Erdoğan, partisince Eskişehir Odun Pazarı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Son dönemde yaşanan terör olaylarına değinen Erdoğan, şunları kaydetti:

”Yine önceki gün, Silvan’da, bir iş adamının iş makineleri, iş adamı AK Partili diye yakıldı. Bunun yanında medya dünyasında da bir gazeteye ne yazık ki bir grup MHP’li, araçlarla beraber saldırmak suretiyle cam çerçeve indirdi.

Açık açık söylüyorum; seçim öncesinde, siyasi ortamı etkilemek amacıyla masum bir kadını, tek suçu oradan geçmek olan bir kadını, ömür boyu engelli olmaya mahkum etmek alçaklıktır. O bombayı hazırlayan da o bombayı oraya getiren de patlatan da o planı yapan da alçaktır, insanlıktan nasibini almamıştır. Seçim öncesinde, barış ve huzur ortamını bozarak, buradan üç oy elde etmek için 13-14 yaşlarındaki çocukların yüzünü yakmak alçaklıktır, vicdansızlıktır, insafsızlıktır.”

Masum çocukların yüzünü yakarak oy devşirmeye çalışan, bu şiddet ortamından beslenen BDP’lilere sesleniyorum; BDP içinde, demokrat olduğunu, dindar olduğunu iddia eden bağımsız adaylara sesleniyorum: Sırtınızı dayadığınız terör, bebekleri, çocukları, gençleri katlediyor, masum insanları sakat bırakıyor. Ya değer mi Allah aşkına? Bunun vebalinden, bunun sorumluluğundan, bunun vicdan azabından nasıl sıyrılacaksınız? Bu olaylar karşısında kendinizi halkımıza nasıl anlatacaksınız? Bu olayları şiddetle lanetleyebilecek misiniz? Bu terörle aranıza hala mesafe koymayacak mısınız? Bir tanesi çıkıyor ortaya, söylediği ne biliyor musunuz? ‘Şimdilik diyor sivil cumalar kılmaya başladık.’ Bakın çok enteresan, ‘sivil cuma’… Cuma ne zamandan beri resmi olmaya başladı? ‘Gerekirse camileri de ele geçiririz’ diyor. Bu da bağımsız aday, dindarmış.”

”BU KADAR MI VİCDAN YOKSUNUSUNUZ?”
”Gençlerin eline molotofkokteyli verenlerle çocukların eline taş verip arkalarına saklananlarla aranıza çizgi çekmeyecek misiniz?” diye soran, Erdoğan, şunları söyledi:

”Bu kadar mı insanlığınızı kaybettiniz, bu kadar mı vicdan yoksunusunuz? Buradan, Eskişehir’den sesleniyorum: Kürt meselesinin çözümünün önündeki en büyük engel BDP’dir, terör örgütüdür. Bu ülkede, Kürt meselesinin çözümünü istemeyen, gençlerin ölümüne son vermek istemeyen, annelerin gözyaşından beslenen BDP’dir. Bizim çözüm odaklı siyasetimizi engellemek isteyen, çözümü yavaşlatmak isteyen, çözüme derenen BDP’dir. CHP’dir, MHP’dir.”

”CHP’Yİ, MHP’Yİ, BDP PARMAĞINDA OYNATMAYA BAŞLAMIŞTIR”
Başbakan Erdoğan, ”Önceki gün, İstanbul;da, halkın arasında patlatılan bir bomba ile biri polis, 7’si sivil 8 vatandaşımız yaralandı. İşine gitmek için oradan geçen bir hanım kardeşimiz, maalesef sakat bırakıldı. Dün, Cizre;de, 13-14 yaşında çocukların kaldığı bir yurda molotofkokteylleriyle saldırdılar. 3 öğrencimiz maalesef yanmak suretiyle yaralandı” diye konuştu.

”CHP’yi, MHP’yi, genel başkanlarını da maalesef BDP parmağında oynatmaya başlamıştır” diyen Erdoğan şunları kaydetti:

”Bakınız, CHP Genel Başkanı Hakkari’deki mitingde, kendisine nasıl bir oyun oynandığını görmüyor, göremiyor. CHP Genel Başkanı ile pazarlık yapılıyor. ‘Burada CHP bayrağı olabilir, ama Türk bayrağı olamaz’ ve Hakkari’de bir tane Türk bayrağı yoktu Kılıçdaroğlu’nun mitinginde. Çünkü seslendiği insanlar CHP’li değildi, BDP’liydi. Bu nasıl vatanseverlik ya. Şu CHP’ye 12 Haziran’da gerekli dersi vermeye hazır mıyız? Kaç gün kaldı 14 gün, bugün ile 15. 15 gün Eskişehir’i kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Sevgili kardeşlerim, gençler özellikle sizlere sesleniyorum; gençler yoğun, gayretli çalışacaksınız. Hanım kardeşler özellikle sizlere sesleniyorum. Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Duyduklarınızı lütfen duymayanlara anlatınız.”

”BİRAZ SONRA BAKARSINIZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ‘ONLARI BEN YAPTIM’ DER”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, birçok gerçeğin hala bilinmediğini ifade ettiği konuşmasını, şöyle sürdürdü:

”Allah aşkına şu Eskişehir’in çehresi nasıl değişiyor görüyorsunuz, şu çevre yollarının hallerini görüyorsunuz, 3 gidiş 3 geliş. Bütün altgeçitleri görüyorsunuz. Eskişehir’in havası farklı değişiyor. Çünkü bugün 68 yeni eseri açıyoruz, Eskişehir’e kazandırıyoruz. Bunları kim yaptı? Ama bakarsınız biraz sonra Büyükşehir belediye Başkanı ‘onları ben yaptım’ der ha. Der der. Çünkü onun da yandaş, candaş medyası var. Bir tane iş makinesini oraya koyar, ‘Bak onları da ben yaptım’ der. Herhalde bu oyunlara gelmiyoruz değil mi? Yüksek Hızlı Treni o yapmış. Şimdi garı da Eskişehir stadını da herşeyi o yapıyor.”

Vatandaşların ”Kıskananlar çatlasın” şeklinde tempo tutması üzerine, Başbakan Erdoğan, ”Çatlamasın be. Çatlamasın onları da aramıza alalım. Onları da kazanalım daha iyi olmaz mı, alalım, alalım daha da güçlenelim, daha güçlü olalım. Anlatalım, kalbi dille yumuşak dille anlatalım. Daha güçlü olalım, onları da kazanalım değil mi? Kazanalım olsun. Biz anlatalım, görevimizi yapalım, gerisi Allah kerim” diye konuştu.

Eskişehir’i, 2013’te Türk Dünyası Kültür Başkenti yapacaklarını belirterek, ”Kültür zenginliğimizi bütün dünyaya tanıtacağız” dedi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Eskişehir’de en çok önem verdiğimiz konulardan biri de özellikle eğitimli genç nüfusa yönelik yeni istihdam alanlarının açılmasıdır. Bunun için Eskişehir’de havacılık sanayi, savunma sanayi, elektronik sanayi, yazılım sektörü, sinema televizyon sektörü gibi katma değeri yüksek yatırımların önünü açıyoruz. İşte o yüzden gençlerimizin daha nitelikli yetişmesini sağlamak için bu ileri teknoloji alanlarında istihdam edilebilmeleri için meslek liselerine, meslek yüksek okullarına büyük önem veriyoruz. Önümüzdeki dönem de Eskişehir’e üçüncü üniversiteyi, Yüksek Teknoloji Üniversitesini kazandıracağız. Bu noktada şu ana kadar yaptıklarımıza önümüzdeki dönemde çok daha fazlasını katacağız.”

”GASSAL YETİŞTİRME OKULU”
Başbakan Erdoğan, uluslararası sermayenin, özellikle Ortadoğu sermayesinin Eskişehir’in potansiyelini daha iyi görmesi için özel tanıtım stratejileri geliştirdiklerini söyledi.

Türkiye’nin olağanüstü potansiyellerini yabancı bilim adamları ve girişimcilerin, Türkiye’deki muhalefetten çok daha iyi gördüğünü ifade eden Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

”Bakınız ana muhalefet partisinin genel başkanı dün akşam bir televizyon programında kendisine soruyorlar, ‘Bu imam hatip okulları konusunda siz neden böyle düşünüyorsunuz’, veyahut, ‘İHL’lere karşı mısınız?’ diyor. Kılıçdaroğlu’nun verdiği cevap ne biliyor musunuz?, ‘Niye karşı olayım ki.’ Bunun üzerine ‘ama işte eğitimde bununla ilgili herhangi bir şeyiniz yok’ sorusuna da Kılıçdaroğlu’nun cevabı, ‘Ne kadar ihtiyaç varsa o kadar yapılması lazım’ diyor. ‘Mesela ne kadar ziraatçı lazımsa o kadar… Ya böyle bir eğitimle, bilimle ilgili kafa olur mu? Şu anda bu mantıktan bakarsak, bu yaklaşımla ele alırsak. yüzde 70 Türkiye’de düz lise mezunu var. Eee şimdi düz lise mezunları bomboş dolaşıyor. O zaman, ‘Bugüne kadar niçin düz lise açtınız’ diye soru sorulmaz mı? Fakat meslek liselerinden mezun olanların ellerinde hiç olmazsa bir mesleği var. İş bulur veya bulmaz sana ne, sana ne? Ama dert başka, dert bu ülkede imam hatip mezunu olmasın. Onun narına, diğer meslek liselerine de karşı çıkıyorlar. Kılıçdaroğlu, CHP zihniyeti, şu imam hatiplerin üzerinden elinizi çekiniz lütfen… ‘İmam hatip okullarını biz kurduk, CHP kurdu’ diyor. Onu sen gel bana sor. İmam hatip okullarını kurarken İnönü’nün Milli Eğitim Bakanı Tahsin Mangaoğlu’na söylediğini biliyor musunuz? Bana ‘Gassal Yetiştirme Okulu kur’ diyor. Gassal ne demek? Ölülerimizi yıkamak için. Çünkü öyle bir dönem oldu ki CHP’nin döneminde, cenazeleri yıkayacak, cenaze namazını kıldıracak imam bulamadılar, o hale geldik. CHP budur. Neleri yapmadılar ki? Camileri ahır yapan bu CHP zihniyetidir. Konya’daki o halden, şimdi restore edip bizim tekrar camiye döndürdüklerimiz. Atatürk’ün İnönü’ye kesin talimatı var diyor ki ‘bunları restore edeceksin’ ama Atatürk’ün ömrü vefa etmiyor. Ne restoresi ahır olarak devam ediyor. CHP bu, bu CHP’yi iyi tanıyalım ve bunları da Eskişehirli kardeşlerime, CHP’ye gönül verenlere iyi anlatalım.”

ESKİŞEHİR CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK
Başbakan Erdoğan, Eskişehir’de 68 tesisin açılışını gerçekleştirdiklerini, bunun katrilyonlarca lirayı bulan yatırımlar olduğunu söyledi.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

”Önümüzdeki dönemde inşallah Eskişehir yine çevre illerle birlikte Ortadoğu ve Avrupa’dan gelen turistler için bir cazibe merkezi haline geliyor. Şu tarihi Odunpazarı evleri, Odunpazarı Belediyemizin yürüttüğü Türkiye’nin en büyük restorasyon projelerinden biri olan Odunpazarı Evleri Yaşatma Projesi’nin bir sonucudur. Sadece geçen yıl buraya gelen 1,5 milyon turist Eskişehir ekonomisine 500 milyon liralık bir getiri sağladı. Bu yıl inşallah burayı görmeye, 2,5 milyon yerli ve yabancı turist gelecek. Açık konuşuyorum Eskişehir’e nasıl hızlı treni getirdiysek, Eskişehir Çevreyolu’nun şehir geçişini nasıl tamamladıysak, bu projeleri de tamamlayacağız. Havaalanımızın pist genişletme çalışmaları devam ediyor, inşallah bu yıl tamamlıyoruz, demiryolunu alta alıyoruz.

Yeni bir stadyumun yapılması ve yeni bir gar binasının yapılması konusunu da bizzat ben takip ediyorum. Kırmızı şimşeklere Eskişehirspor’un vefalı ve fedakar taraftarına ve Eskişehir’in bütün amatör sporcularına UEFA standartlarında çok modern bir stadyumu inşallah bu dönemde Eskişehir’e biz kazandıracağız.”

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI