Baykam’a bıçaklı saldırı!

Ressam Bedri Baykam, İnsanlık Anıtı’nın geleceğiyle ilgili bir toplantıya katıldıktan sonra Akatlar Kültür Merkezi’nden çıkarken bıçaklı saldırıya uğradı…

Alınan bilgiye göre, heykeltıraş Mehmet Aksoy’un Kars’taki İnsanlık Anıtı’nın geleceğiyle ilgili Beşiktaş’taki Akatlar Kültür Merkezi’nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya ressam Bedri Baykam da katıldı.

Toplantının ardından kültür merkezinden ayrılan Baykam, otoparkta bir erkek şahsın bıçaklı saldırısına uğradı. Baykam ve yanında bulunan Piramit Sanat’ın yöneticisi Tuğba Kurtulmuş saldırıda yaralandı. Baykam, bir araçla Maslak Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılırken, Tuğba Kurtulmuş ise olay yerinde süre ambulans bekledi. Daha sonra sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Kurtulmuş, hastaneye kaldırıldı.

Bedri Baykam’ın sağ karın boşluğundan yaralandığı, Baykam ve Kurtulmuş’un hayati risklerinin olmadığı bildirildi. Ameliyatlarının bitişinin ardından, hastane yetkililerinin açıklama yapması bekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile hastanenin başhekimini arayarak bilgi aldığı öğrenildi.

Teşvikiye Camii’nde bir cenaze törenine katılan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, ressam Bedri Baykam’a yönelik bıçaklı saldırı olayına ilişkin, “Olay daha taze. Şimdilik bir şey söylememiz doğru değil. Olayı en kısa zamanda aydınlatacağız” dedi.

Öte yandan saldırganın 30-35 yaşlarında elinde kırmızı şemsiye bulunan bir erkek olduğu ve saldırının ardından beyaz renkli bir araçla olay yerinden kaçtığı yönünde polis telsizinden anonslar yapıldı. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

MEHMET AKSOY: “SALDIRI PLANLI”
Heykeltıraş Mehmet Aksoy, Kars’taki İnsanlık Anıtı ile ilgili gelişmeleri değerlendirmek üzere düzenlediği toplantıya katılan Bedri Baykam’ın kültür merkezinden çıkarken uğradığı bıçaklı saldırıya ilişkin, “Saldırgan tek kişiymiş, minibüsle kaçmış” dedi.

Akatlar Kültür Merkezi’ndeki toplantıya katılanlar, Bedri Baykam’a yönelik bıçaklı saldırıyı öğrenince şaşkınlık yaşadı. Toplantıyı düzenleyen Heykeltıraş Mehmet Aksoy, basın mensuplarının soruları üzerine, “Bedri Bey şu anda Maslak Acıbadem Hastanesi’nde. Kasığından yaralı. Asistanı da yaralı. Başka bir bilgimiz yok” dedi. Aksoy, olayın nasıl gerçekleştiği yönünde bir bilgisinin olup olmadığını soran basın mensuplarına, “Park yerinde birisi bir şey soruyor, ‘sizinle konuşabilir miyim’ diyor. O da ‘yok işim var’ diyor. Hemen bıçağı saplıyor” şeklinde karşılık verdi. Saldırganın tek kişi olduğunu da belirten Aksoy, “Planlı bir şey. Minibüse binip, kaçmış” dedi.

GÖRGÜ TANIĞI KONUŞTU: “SALDIRGAN ELİNDE BIÇAKLA YUKARI DOĞRU KAÇTI”
Bedri Baykam’a yönelik bıçaklı saldırı sırasında olay yerinde bulunan bir görgü tanığı, “Bedri Baykam ‘bıçaklandım’ diye bağırıyordu. Saldırgan elinde bıçakla yukarı doğru kaçarken gördüm” dedi.

Akatlar Kültür Merkezi önündeki saldırının ardından polislerce bilgisine başvurulan görgü tanığı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “1.70 boylarında 30-35 yaşlarında bir kişiydi. Kaçarken gördüm. Saldırı sırasında araç içindeydim. Bedri Baykam ‘bıçaklandım’ diye bağırıyordu. Saldırgan elinde bıçakla yukarı doğru kaçarken gördüm. Otoparkçılar da onu kovaladı. Bedri Baykam ‘ambulans, polis çağırın’ dedi. Ticari taksiye binerek hastaneye gitti” diye konuştu.

Olay yerinde inceleme yapan polis, otopark görevlisini bilgisine başvurmak üzere karakola götürdü.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI