Başbakan’dan 8 Şehit İçin Açıklama

Hakkari’de 8 askerin şehit olmasının ardından bir süre sessiz kalan Başbakan Meksika’dan konuştu.

 G20 Zirvesi için Meksika‘da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son terör saldırılarıyla ilgili soruları cevapladı. Terörle mücadelede bir zamanlamanın söz konusu olmadığını ifade eden Erdoğan, bu sorunun çözümü için sadece askeri yöntemler kullanmadıklarına dikkat çekti.

“Terörle mücadeleye sonuna kadar sürdüreceğiz. Er veya geç bu işi başaracağız” diyen Erdoğan, operasyonları “Güvenlik güçleri operasyon meraklısı değil” diyerek savundu.

“TERÖRÜ PAZARLIK KONUSU ETMEDİK, ETMEYİZ

Terör örgütüne silah bırakma çağırısını yineleyen Başbakan Erdoğan, “Teröristlerin yapması gereken tek şey, silah bırakmaktır” diye konuştu.

Başbakan, PKK’ya silah bırakma çağrısında bulunan BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş içinse “Günaydın” ifadesini kullandıktan sonra “Samimi iseler adım atsınlar” dedi.

“Terörü hiçbir zaman pazarlık konusu olarak telakki etmedik, bundan sonra da etmeyiz” diyen Erdoğan, terörle mücadele konusunda değişik siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarıyla da temas kurduklarını hatırlatarak “Ben buradan nasıl rant ederim?” kaygısı içinde olunmamasını istedi.

Başbakan, programını bölmeyeceğini de “Buradaki programımızı tamamladıktan sonra ülkemize döneceğiz” sözleriyle ifade etti.

BAHOZ, “SİLAH BIRAKMAYACAĞIZ” DEMİŞTİ

Dağlıca baskınının emrini veren PKK yöneticilerinden biri olan Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin, dün Radikal gazetesinden Avni Özgürel’e konuşan örgüt yöneticilerinden Murat Karayılan’ın aksine çok sert açıklamalarda bulunmuş, PKK’nın asla silah bırakmayacağını söylemişti.

Örgüte yakın internet sitelerinde yer alan haberlere göre Fehman Hüseyin, hiç kimsenin PKK’nın saldırıları karşısında ateşkes ya da silah bırakmadan söz edemeyeceğini söyledi.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI