Başbakan Erdoğan’ın AK Parti son grup toplantısı konuşması

Başbakan Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Başbakan Erdoğan, AK Parti grup toplantısında milletvekillerine seslenerek oldukça sert açıklamalarda bulundu. İşte Başbakan Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısı konuşması…

Başbakan Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Başbakan Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı’nda sert ifadeler kullandı.

İşte Başbakan Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısı konuşmasından satır başları:

– Suriye’nin tacizine can kaybı olmadığı nedeniyle ilk zamanlar tepki göstermedik. Blöf yapıyor deniliyor. Blöf olup olmadığı gerektiğinde görülecektir. Nitekim görüldü de.

– Bu milletin onuru neyi gerektiriyorsa o tabloyu veriyoruz. Size hangi komplo teorisyenleri akıl veriyor. Sizin toprağınıza top ateşi açıldığında siz ne yaparsınız. Nasıl davranırsınız, sineye mi çekersiniz?

– Biz milli marşımızdan aldığımız ilhamla yaşıyoruz. Ey CHP’nin Genel Başkanı, bu milli marş sadece geçmişi anlatmıyor. Siz destek verin ya da vermeyin T.C topraklarına, bayrağımıza yönelecek her türlü tehdit karşısında bizi bulacaktır. Esad yönetimine bağlı askerler bizim topraklarımıza top mermileri atıyorlar. Biz de misliyle karşılık veriyoruz. Her ihtimali göz önüne alarak her türlü hazırlığı da yapıyoruz.

– Genelkurmay Başkanımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Böyle büyük bir milleti CHP’nin kaprislerine mahkûm edemeyiz. Milli bir meselede ortaya milli bir duruş koyamayacak kadar farklı bir yerdedir CHP. CHP’yi yönetenlerin kimler olduğunu iyi anlayın. Türkiye’nin kaderini Esad yönetimine destek veren bir CHP’nin eline veremeyiz. CHP yine BDP’nin kuyruğuna takılmıştır. Esad aşkının CHP’nin gözünü kör etmesini anlamak mümkün değil. Tezkereyi desteklemeye hükümete destek gibi görüyorsanız hiç değilse susunuz.

– Suriye’deki gelişmeleri bütün ülkeler takip ediyor, hatta attığımız adımları hepsi destekliyor ama bakıyorsun Türkiye’nin ana muhalefet partisi karşımıza dikiliyor. Komşusundaki yangına karşı gözünü kulağını kapatanlar sadece kendilerini kandırırlar. On binlerce insan sınırı geçerek dost gördüğü Türkiye’ye sığınıyor. Biz 100 bin kardeşimize ev sahipliği yapıyoruz. Elimizdeki her imkanı kullanarak o kardeşlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz. Hükümetin Suriye politikasını eleştirenler Suriye’nin bu politikasına ne diyorlar? Binlerce insanı o katliamın içinde bırakalım. Bu Türkiye’ye yakışır mı?

– Türkiye kendisine sığınan mazlumlara yüz çevirmez. Bu bir insanlık testidir. Türkiye bu meseleye insani hassasiyetle yaklaşmıştır. Bizim için Suriye dünyadaki herhangi bir ülke değildir. Suriye halkının içinde kan bağıyla bağlı olduğumuz pek çok akrabamız var. Onlarla gönül birliğimiz var. Suriye halkının tamamı bizim için kardeş.

– Uluslararası kuruluşların, bölge devletlerinin Suriye politikaları farklı Saiklerle oluşuyor olabilir. Ama biz öyle değiliz. Biz Saddam’ın zulmünden kaçan kardeşlerimize kucak açmıştık. Geçmişte Bulgaristan’da Bosna’da zulme uğrayan kardeşlerimize kucak açmıştık.

– İnin Şam’a Osmanlı’yı onların eserlerini göreceksiniz. Biz böyle iç içe girmişiz. Biz tarihi milli ve insani sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Suriye’de yönetim değiştiği de milletçe önce Suriye’ye koştuk. Bütün samimiyetimizle orada yaşayan kardeşlerimize koştuk. Beşar Esad’a yol gösterdik. Ancak Esad yönetimi bizi oyalamayı tercih etti. Baba Esad Humus’ta 30 bin insanı katletti. Şimdi oğul Esad babanın rekorunu kırma peşinde. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Tek amacımız Suriye halkının bir an önce huzura kavuşmasıdır.

– Ana muhalefetin mevcut yönetiml elele dolaştığı tezkereyle ortaya çıkmıştır. Biz Suriye halkını düşman olarak görmüyoruz. Zulm ile abad olunmaz biliyoruz. Türk dış politikasının belirlenmesinde mezhep konusu etkili olmamıştır Sayın Kılıçdaroğlu. Arap Baharı’nda yönetimden düşenlerin çoğu Sünni idi. Anı oku Kılıçdaroğlu. Biz bunlar Sünni diye desteklemedik. Çünkü Sünni’den de diktatör çıkar. Amerika’ya rağmen İran’ın yanında yer aldık.

– Gecelerce ne olur siz de destekleyin dediler. Nükleer enerji konusunda gayet dik durduk. Sen AK Parti iktidarını ne zannediyorsun, önce aynaya geç bir bak. Sayın Kılıçdaroğlu’nu bu saplantıdan kurtulmaya davet ediyorum. Suriye’de olup bitenlere sırtını dönmek Türkiye’ye kazandırır mı, kaybettirir mi?

– Biz Esad’la kolkolaymışız da düşmanlık yapıyormuşuz. Biz dün de aynı yerdeydik bugün de aynı yerdeyiz. Bizim Suriye halkıyla ilgili hissiyatımız da hiçbir değişiklik yok. Biz kendi vatandaşlarımızın evlerinde işyerlerinde güven içinde yaşamasını sağlamakla mükellefiz.

– Terör örgütü son aylarda gerçekleştirdiği eylemlerle sonuç alamayacağını gördü. Elinde silah olan kan döken can alan tehdidi yöntem olarak benimsemiş hiç kimseye en küçük müsamahamız yoktur olamaz. Eline silah alıp masum insanları katleden teröristlere karşı İyi çocuklardı açıklaması yapan hiçbir anlayışa prim vermedik, vermeyiz. Onları da savunamayız.

– ‘Biz evlatlarımızı katleden ve bu mücadele esnasında ölen terörist için ağlamadık, ağlamayız. Bunu da çok açık net söylüyoruz. Bu bizim hem insani hem vicdani görevimizdir. Bunu böyle bilmeye mecburuz. Analarımızın gözyaşına kimsenin gözyaşı eklemesini kabul etmeyiz.

– Biz birilerini memnun etmek için bazı ifadeleri kullanamayız. Siyaseti bırakın siyasetçiler yapsın. Bu mücadelede bütün ölenlerimiz bizim ağlama sebebimizdir. O yüzden anaların gözyaşı dinsin diyoruz. Analarımızın gözyaşına kimsenin gözyaşı eklemesine hakkı yoktur. Biz her türlü projeyi de hayata geçiriyoruz. Cumhuriyet tarihinde bizim yaptıklarımıza benzer bir şey oldu mu? İnkâr ret asimilasyon politikalarını biz ortadan kaldırdık. Ölüm makinelerine karşı da devletin kahhar yüzünü göstermekten çekinmiyoruz. İnsanımızın can güvenliğine kast edenleri etkisizleştirmek için gerekenleri de yapıyoruz. Bazı gazeteler Erdoğan’dan milliyetçi söylem diyecekler. Bu milliyetçilikse evet milliyetçiyim.

– KCK operasyonlarının nedeni Kürt kardeşlerimizin hakkını farklı yerlere çeken yönetimlere kaşrı yapılmıştır. Belediye başkanları başkanlık yapmıyorlar zaten. Yanlarına gönderilen malum elemanlarla görev yapıyorlar. Doğu ve Güneydoğu’ya onlarca yatırım yaptık. Bunları bir lütuf olarak yapmadık. Bunlar utanmadan biz tehdit ettik de iktidar yaptı diyorlar. Biz Afyon’da iktidara gelmeden 16 ay önce 3 kırmızı çizgimiz var dedik. Etnik ayırımcılık yapmayacağız dedik. Çünkü biz yaratılanı severiz yaratandan ötürü. Terör örgütünün bazı istismar politikaları var. Ana dilde eğitim gibi. Biz böyle bir şeyi kabul edemeyiz. Resmi dil Türkçe’dir, seçmeli olabilir.

– Birilerinin ağzıyla konuşmaya gerek yok. Türkiye terörle mücadelede kararlılık içindedir. Muhalefet partileri de süreçte hükümete destek vermelidir. Biz terör sorununu vatandaşlarımızla çözeceğiz. Milli Birlik ve Kardeşlik diyoruz. Bu başlıkta bir sıkıntı olabilir mi? Buna sıkıntı giydirmeye çalışanlar var. Terör örgütü devlet millet kucaklaşmasını kıramadı sıkıntısı burada.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI