Baş ağrısına farklı çözüm

Dr. Mehmet Ceylan, baş ağrısı tedavisine ilginç bir yöntem geliştirerek, “Günlük tutarak baş ağrılarınızın geçmesini sağlayabilirsiniz” dedi.

Gaziantep Özel Düztepe Yaşam Hastanesi konferans salonunda halka açık konferans veren Dr. Mehmet Ceylan, “Baş Ağrısı, Akut, Sinüzitler” konularını anlatarak vatandaşları bilinçlendirdi. Özellikle çoğu vatandaşın baş ağrısı şikayetiyle hastanelere müracaat ettiğini söyleyen Dr. Ceylan, baş ağrısına yönelik geliştirdiği ilginç tedavi yönteminden bahsederek, “Baş ağrısı ya sinüzite bağlıdır yada başka bir nedeni vardır. Bunun adının mutlaka konulması lazım. Konulduktan sonra tedavi süreçleri var. Baş ağrısında tedavi yöntemi çoktur.

Akupunktur gibi çeşitli yöntemlerle tedavisi var. Baş ağrısı günlüğünün bile faydası var. Bugün şu saatte başım ağrımaya başladı. Şu saatte hafifledi ve bitti. Bugün şu kişiyle tartıştım. Başım tekrar ağrıdı diye böyle günlük tutuyorsunuz. Bu günlüğün bile size faydası oluyor ve baş ağrılarınızı hafifletiyor” dedi.

Sinüzitin geçici bir rahatsızlık olduğunu dile getiren Dr. Ceylan, “Botoks uygulamaları sadece estetik için değildir. Perikranyumdaki baş bölgesindeki kaslara yönelik enjeksiyon tedavi seçenekleri ile fizik tedavi seçenekleri de var. Burada önemli olan konu bir rahatsızlığın adını koyduktan sonra tedavisine geçmektir. Kafa karışıklığı yapılmaması gerekiyor. Sinüzit geçebilen bir rahatsızlıktır. Sinüzitin yüzde 90’ını ilaç ve ameliyat tedavisi ile mutlaka ortadan kaldırılabilir. Hayatınızın bir döneminde sinüzit olduysanız ömür boyu sinüzit olacak değilsiniz” diye konuştu

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir