Bankaların gözü Aydın!

Halk Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın Bankalar Birliği’nin yeni başkanı oldu

Ersin Özince’nin istifasının ardından Bankalar Birliği’nde boşalan başkanlık koltuğunun yeni sahibi belli oldu. Türkiye Bankalar Birliği, Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ı Bankalar Birliği Başkanı olarak seçti.

HÜSEYİN AYDIN KİMDİR?
1 Temmuz 1959 tarihinde Borçka/ARTVİN’de doğdu. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Fakültesi’nden mezun oldu. Meslek hayatına T.C. Ziraat Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Aydın, aynı Kurumda, Müfettiş, Daire Başkanı, Duisburg/Almanya Temsilciliği ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

28.03.2003 – 13.04.2005 tarihleri arasında Halk Bankası’nın Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği’nin yanı sıra, 28.04.2004 – 12.11.2004 tarihleri arasında Mülga Pamukbank T.A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü.
14.04.2005 – 31.05.2005 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Aydın, 31.05.2005 tarihinden itibaren Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Özbekistan – Türkish Bank Denetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra Macaristan Halk Bankası ve Fintek A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Birlik Sigorta A.Ş. ve Birlik Hayat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Aydın Almanca bilmektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI