Bakanı Yılmaz’dan TSK’ya Açık Destek

Bakanı Yılmaz’dan TSK’ya Açık Destek

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Uludere olayını değerlendirirken TSK’ya açık destek verdi.

Haber: Bakanı Yılmaz'dan TSK'ya Açık Destek

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Uludereolayını değerlendirirken hukuk devleti ilkesinin, herkesin yargı sürecini beklemesini ve değerlendirmelerini bundan sonra yapmasını gerekli kıldığını belirtti.

Olaylailgili yargı sürecinin devam ettiğini hatırlatan Yılmaz, yargı sürecini etkilememesi veya bu yönde bir algı doğurmaması için bugüne kadar “UludereOlayı” konusunda Bakanlık tarafından herhangi bir açıklama yapılmadığını ifade etti.

Özellikle medyada bu konuya yeteri kadar dikkat edilmediğini dile getiren Yılmaz, bazı milletvekillerinin, TBMM çatısı altında, kürsü masuniyetini kötüye kullanarak, hukuka aykırı şekilde, devam eden soruşturmayı etkilemeye yönelik, insanların kişilik haklarını da ihlale varan ifadeler kullandıklarını söyledi.

bakani yilmaz dan tsk ya acik destek 3657966 9762 b - Bakanı Yılmaz'dan TSK'ya Açık Destek“ASIL AMAÇ, TERÖRLE MÜCADELEYİ KARALAMAK”

Hava Kuvvetleri Komutanı ile ilgili bazı basın yayın organlarında kullanılan ifadeleri esefle karşıladıklarını ve kınadıklarını bildiren Bakan Yılmaz, şöyle devam etti:

“Hava Kuvvetleri Komutanı’mız, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her kademesinde 44 yıldır başarı ile hizmet eden, bugün de sadece ülkemizin değil kendi alanında dünyanın en gözde kuruluşlarından birini başarı ile yönetmektedir. Komutanımızla ilgili eleştiri, insaf ve nezaket sınırlarını aşan ifadelerin gerisindeki asıl amacın, emir ve komuta ettiği Hava Kuvvetleri’mizin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin teröre karşı verdiği mücadeleyi karalamak olduğu açıktır.

Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin ve bu çerçevede Hava Kuvvetleri Komutanlığı’mızın terörle mücadelesinin en çok terör örgütünü rahatsız ettiği bilinmektedir. Komutanımızın şahsında Hava Kuvvetleri’mize ve Türk Silahlı Kuvvetleri’mize yönelik saldırılara karşı, hukuk devleti ilkesi sınırları içinde sonuna kadar mücadele etmek kararında olduğumuzun bilinmesini isterim”

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir