Bahçenizi Yeni Sezona Hazırlayın!

Mevsim değişirken, bahçenizi de yeni sezona hazırlamaya ne dersiniz?
Henüz sonbaharın ilk günlerindeyken bahçenizi kışa hazırlamak istemeyebilirsiniz. Ancak yine de, önümüzdeki bahar işlerinizi kolaylaştırmak için, şimdiden yapacağınız ufak tefek hazırlıklar fazlasıyla işinizi kolaylaştıracaktır. Biz de Womenist.net olarak, bahçenizi sonbahar kış aylarına hazırlarken neler yapmanız gerektiğini sizler için araştırdık.

Malzemeleri gözden geçirin

Bahçe mobilyalarınızdan aksesuarlarınıza hatta araç gereçlerinize kadar her şeyi gözden geçirin. önümüzdeki sezon kullanılmayacak durumda olanları elinizden çıkarın. Böylece hem kullanılmayacak şeyleri kaldırmakla uğraşmaktan, hem de gereksiz yer kaybından kurtulmuş olacaksınız.

Toprağı hazırlayın

Mevsimi geçmiş bitkileri sökün, kuruyan yaprakları temizleyin. Toprağı havalandırın ve eğer gerekli görürseniz, toprak ekleyin. İlkbaharda yeni bitkiler ekme zamanı geldiğinde, bunu şimdiden yaptığınız için kendinize minnettar kalacaksınız.

Sonbahar bitkileri

Elbette mevsim değişiyor diye bahçenizi çiçeksiz bırakmak zorunda değilsiniz. Hazır toprağı temizlemişken, sonbahar aylarında bahçenize renk katması için Kasımpatı ya da Hercai menekşe ekebilirisiniz.

Saksıdaki bitkiler

Yaz aylarında bahçenizde saksıda yetiştirdiğiniz bitkileri donmamaları için kapalı bir yere alın. Bunu mümkün olduğunca erken yapın çünkü bu tip bitkiler yılın ilk donunda ölürler. özellikle tropikal bitkiler, kış aylarını kapalı bir yerde geçirdiklerinde, bir daha ki bahar, yine meyve vermeye devam edebilirler.

Ağaçlarınızın bakımı

Ağaçlarınızın kuruyan ya da yaralanan dallarını temizleyin. Gerekiyorsa, bu konuda çiçekçinize de danışabilir, ağacınızın cinsine göre, sonbahar kış aylarında gerekli olan ilaçlamalar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI