BAHÇELİ’NİN YANINDA VEKİL DÖVDÜLER

Antalya’nın Elmalı İlçesi’nde düzenlenen 660. Yeşil Yayla Yağlı Pehlivan Güreşleri siyasi arbedeye sahne oldu.
Antalya’nın Elmalı İlçesi’nde düzenlenen 660. Yeşil Yayla Yağlı Pehlivan Güreşleri siyasi arbedeye sahne oldu. Şenliğe katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gözü önünde, MHP’den ihraç edilen Antalya Bağımsız Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç tartaklandı.

Antalya’da önce Korkuteli Belediyesi’ni ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha sonra MHP’li Elmalı Belediyesi’nce bu yıl 660’ıncısı düzenlenen Elmalı Yeşil Yayla Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne katıldı. Güreşlerin yapıldığı stadyuma girişi sırasında yoğun ilgiyle karşılaşan Bahçeli, alanı baştan sona dolaşarak tribünleri bozkurt işaretiyle selamladı. MHP Genel Başkanı Bahçeli, bu sırada alanın bir köşesinde dinlenen Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz’ün parmağını tutarak tokalaştı.

İRBEÇ TARTAKLANDI
Bahçeli ve beraberindekiler protokolde otururken, alana MHP’den ihraç edilen Antalya Bağımsız Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç geldi. Beraberindekilerle birlikte alanı gezen İrbeç, daha sonra protokol için ayrılan yere geçmek istedi ancak buradaki bazı partililer İrbeç’e izin vermedi. Partili görevlilerin tartaklamaya çalıştığı İrbeç, “Ben milletvekiliyim. Bu alana girmemi engelleyemezsiniz’ dedi. Bu sırada İrbeç’in yanındaki kişiler ile kendisini engellemeye çalışan görevliler arasında arbede yaşandı. Yumruklanmak isteyen İrbeç, polisin araya girmesi sonucu protokol tribününe çıkabildi. Protokolde,MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve milletvekilleri ile tokalaşan İrbeç, daha sonra güreşleri izledi.
Yusuf Ziya İrbeç, siyasete 22 Temmuz 2007 seçimlerinde AK Parti Antalya Milletvekili olarak girmiş ancak bu partiden istifa ederek MHP’ye katılmıştı. 12 Haziran 2011 seçimlerinde MHP’den Antalya milletvekili seçilen İrbeç, Bahçeli’ye yönelik eleştirilerde bulunmuş ve MHP Genel Başkanlığı’na aday olmuştu. İrbeç bunun üzerine MHP’den ihraç edilmişti.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir