Babalar Gününde Uçurtmalar Gökyüzüne

Geleneksel babalar günü uçurtma şenliği yine renkli görüntülere sahne oldu.

Haber: Babalar Gününde Uçurtmalar Gökyüzüne

Bursa İnegöl’de, İnegöl Belediyesi ve Hadim avm tarafından bu yıl 5.si düzenlenen geleneksel Babalar Günü uçurtma şenliği yine renkli görüntülere sahne oldu. Gün boyu yiyecek, içecek ve dondurma gibi ikramların gerçekleştirildiği, çocuklar için; şişme balon, oyun parkı, palyaço, animasyon gibi etkinlikler ile yarışmaların yapıldığı şenlikte babalar ve çocukları unutulmaz bir gün geçirdi.

Ayrıca; İnegöl Belediyesi ve Hadim avm tarafından çocuklara ücretsiz uçurtma dağıtılırken, çocuklar ile babalarına özel uçurtma yarışması düzenlendi. Uçurtma şenliğine çok sayıda uçurtma sever katılırken, jürinin değerlendirmeleri sonucunda en büyük ve en güzel uçurtmalara çeşitli hediyeler verildi.

Şenliğin tam bir cümbüş havasında geçtiğini söyleyen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu tür etkinliklere destek verdiği için Hadim avm‘ye teşekkür ederken, Ailede en kutsal görevi üstlenen, karşılıksız sevgi, özveri ve sınırsız hoşgörünün simgesi olan babalarında babalar gününü kutladı.

İlk defa uçurtma şenliğine katıldığını belirten Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, tüm babaların babalar gününü kutladı.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI