Babacan: Merkez Nobel’i alır

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Euro Bölgesi’nin dağılma ihtimalinin çok tehlikeli olduğunu düşündüklerini belirterek, ”Euro Bölgesi’nden ayrılma ihtimali olan her ülke için bu felaket olacaktır” dedi.
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Londra’da Economist dergisi tarafından düzenlenen ”Hızlı Büyüyen Pazarlar Zirvesi”nin açılış konuşmasını yaptı.

Türkiye Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadelede ve mali istikrarı sağlamada iyi iş çıkardığını kaydeden Babacan, Merkez Bankası’nın geçen yıl açıkladığı yeni politikaların ardından Wall Street Journal gazetesinin, ”Türkiye Merkez Bankası ya Nobel ödülü alacak ya da iflas edecek” şeklinde bir başlık attığını anımsattı. Babacan, ”Şimdiye kadarki sonuçlara baktığımızda, özellikle de para birimimizle ilgili sonuçlara baktığımızda, Merkez Bankamız Nobel ödülünü yakın bir zamanda alacak gibi gözüküyor” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI