Aziz Yıldırım, Alex’in biletini 3 dakikada kesti

Fenerbahçe’de kadro dışı bırakıldıktan sonra takımdan gönderilen Alex de Souza sessizliğini resmi internet sitesinde bozdu. Alex bomba açıklamalarda bulunurken, olayların neden bu noktaya geldiğini kapsamlı bir basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşacağını dile getirdi.

Fenerbahçe’de önce kadro dışı bırakılan, ardından da sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen Brezilyalı futbolcu Alex de Souza, ayrılışıyla ilgili kendi internet sitesinden açıklamada bulundu.

Alex, Fenerbahçe’den ayrılmasıyla ilgili olarak gelişen olayları açıklığa kavuşturmak için böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissettiğini kaydederek, ”Cumartesi akşamı Kasımpaşa’ya 2-0 yenildik. Maç sonrası teknik direktörümüz soyunma odasına geldi ve istifa etti, bir yönetici bir şeyler söyledi, başkan geldi, o da bir şeyler söyledi. En son olarak da futbolcular konuştular. Meselenin en üzücü tarafı ise o konuşmaların hiçbiri futbolla alakalı şeyler değildi” ifadelerini kullandı.

Pazar günü normal antrenmana katıldığını anlatan Alex, şöyle devam etti:

”Pazartesi günü ise tesislere gittiğimde teknik direktörün odasına çağrıldım ve benim kadro dışı bırakıldığımı söyledi. Bunun karşısında da bir futbolcunun kadro dışı bırakılması için ancak disiplin kurallarına aykırı bir tavır olması gerektiğini ileri sürdüm. Ancak böyle bir durum yoktu, olamazdı da bundan dolayı asıl sebebi öğrenmek istedim. Teknik direktör bunun karşısında ‘Ben teknik direktörüm ve takımın liderliği bende. Ama sen çok büyüksün ve kuvvetlisin. Seni planlarım içerisine alamam, bundan dolayı böyle bir karar aldım’ dedi. Bunun karşısında benim cevabım çok basit oldu; ‘Tamam öyleyse. Bazı kararların alınması gerekiyor, ama ben başkana gideceğim, bakalım o ne diyor bu duruma’ dedim.”

Alex, Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmeye de değinerek, ”Başkanın odasına 16.15’te girdim ve 16.18’de de çıktım. Kulüp tarihindeki 8 yıllık varlığıma 3 dakikada karar verdi. Başkan, ‘Evet, konuşabilirsin’ dedi. Ben de teknik direktörün kadro dışı bırakılmamla ilgili kararını nasıl değerlendirdiğini sordum. ‘Karar senin! İstersen ayrı çalışırsın istersen gidersin’ şeklinde cevap verdi benim eski başkanım. Böylece de bitti. Zaten onlar istedi diye ayrı çalışmam veya benim takım içindeki varlığımdan endişelenmelerinden dolayı da böyle bir karar veremem” diye konuştu.

Brezilyalı futbolcu, pazartesi günü basın toplantısı düzenleyeceğini de belirterek, ”Pazartesi günü bir basın açıklaması yapacağım ve böylece Fenerbahçe taraftarına daha açık olacağım. Brezilya’ya gidebilmem için bunları açıkça anlatmak zorundayım” diyerek, sözlerini tamamladı.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI