AYŞE ARMAN’IN SOR(A)MADIĞI SORULAR

Magazin ekinde Balyoz avukatları ile röportaj yapan Ayşe Arman’a Nazlı Ilıcak’tan soru önerileri geldi. İşte Ilıcak’In keşke bunları da sorsaydın dediği sorular?
Geçtiğimiz hafta Hürriyet Gazetesi’nin magazin ekinde Ayşe Arman eline bir balyoz alarak, Balyoz Darbe Planı davasının iki avukatıyla bir röportaj yapmıştı.

Balyoz Darbe Planı konusunda bilgisi olmadığını ifade eden Ayşe Arman’ı sorduğu sorular da doğruluyor. Arman’ın röportajını bugünkü yazısında değerlendiren Sabah Yazarı Nazlı Ilıcak, o röportaj için “çanak” olmuş ifadesini kullandı.

Tamamen Balyozcuları aklamaya ve her zaman olduğu gibi sanıkları mahkemede savunma yerine genelde kamuoyunda PR yapma stratejisi doğrultusunda yapıldığı anlaşılan röportaj için Nazlı Ilıcak, Ayşe Arman’a soru önerilerinde bulundu.

Nazlı Ilıcak, o röportajda Ayşe Arman’ın soramadığı soruları sordu. İşte yazısından ilgili bölüm;

“Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın kesinlikle karşı çıkmasına rağmen, Çetin Doğan, niçin iç tehdide yönelik bir savaş oyununda ısrarlı davrandı?”

Arman, “Bu davanın amacı ne?” diye sormuş, avukatlar şu cevabı vermiş: “Türkiye’nin ülkede ve bölgede bağımsız bir güç olmasını hedefleyen birtakım muhalif askerleri sahte verilerle yargılamak, cezalandırmak ve onlardan kurtulmak.”

BU CEVABA KARGALAR GÜLER

Bu cevaba kargalar güler ama Ayşe Arman ciddi ciddi sormaya devam etmiş: “O askerler arasında darbe yapmaya niyetlenmiş kimse yok mu?”

Bence sorması gereken başka bir soru vardı:

“Jenerik senaryoda sahnelenen oyun, Türkiye’nin bağımsız bir güç olmasına yönelik unsurlar mı taşıyordu?

Yoksa sıkıyönetim ilanı, Mutabakat Hükümeti’nin kurulması, bazı belediye başkanlarının görevden alınması mı amaçlanıyordu?

Peki, binlerce kişinin tutuklanıp, sorgulanması neyin nesiydi?”

Keşke Ayşe Arman jenerik senaryoda geçen şu cümlenin anlamını öğrenmeye çalışsaydı: “Gözaltına alınan ve tutuklananlar, başlangıçta Üsküdar bölgesinde Burhan Felek tesislerinde, Ümraniye’de Netaş misafirhanesinde, Kadıköy’de Fenerbahçe stadyumunda toplanacak ve bilahare sorgulanmak üzere Ümraniye Kapalı Cezaevi’ne götürülecek. Jandarma ve polis sorgulama timleri vasıtasıyla sorgulanacaktır.” Türkiye’nin ülkede ve bölgede bağımsız bir güç olmasını engelleyenler mi stadyumlarda sorgulanacak ve Ümraniye Kapalı Cezaevi’ne gönderilecekti?

Balyoz’a ilişkin dijital belgelerin aynısı nasıl oluyor da, Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarata Karşı Koyma Birimi’nin parkelerinin altından çıkan bir hard diskte de yer alıyordu? Bu kadar özel ve korunaklı bir mekâna kim, nasıl girip hard diske sahte delil yerleştirebilirdi?

Ya Plan Semineri sona ererken Çetin Doğan’ın sarf ettiği sözler: “Genelkurmay Başkanı’na diyeceğim ki, ‘Siz Meclisi ve hükümeti uyarıcı, bu gidişe dur deyici bir ültimatom verin gerekirse. Gerekirse çağırın, bu işin sonu b… tur’ deyin. Evvela ulusal birliğimizin… Buraya öyle yazmışım. İnandırıcı bir Milli Mutabakat Hükümeti kurulması suretiyle, halkın tasvip edeceği tarafsız, bağımsız… Bütün bu gailelerden sonra seçime götürecek bir hükümetin kurulması en önemli, birinci öncelik…”

Kısacası Ayşe Arman galiba, elinin hamuruyla Balyoz işine bulaşmakla iyi etmemiş. Biraz “çanak” kalmış.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI