Avrupalı bu hizmetimize hayran

Avrupa’lı şirketler Türkiye çağrı merkezi sektörünün Avrupa’dan daha önde olduğunu düşünüyor

Türkiye’nin önde gelen çağrı merkezi yöneticileri, en yeni çağrı merkezi uygulamalarını yerinde görmek üzere Hollanda’ya gitti.

Avrupa’nın önde gelen çağrı merkezi şirketleri, Türkiye’de verilen çağrı merkezi hizmetlerini Avrupa standartlarında olduğunu hatta bazı konularda Avrupa’dan daha inovatif yaklaşımlar sergilendiğini belirtti.
IMI Conferences tarafından çağrı merkezi sektörünün küresel standartlarda gelişimine katkı sağlamak hedefiyle gerçekleştirilen Türkiye Çağrı Merkezi Yöneticileri Toplantısı (TReCCM), sektör yöneticilerini çağrı merkezi alanında başarılı uygulamalarıyla dikkat çeken ülkelerde buluşturmaya devam ediyor. Mayıs ayında Amsterdam’da gerçekleşen ve Hollanda’danın önde gelen çağrı merkezlerinden Unamic/HCN, Amex ve Telegraf’ın ziyaret edildiği etkinlikte; sektör yöneticileri, çalışmaları yerinde görme ve tecrübe etme imkanı yakaladılar.
RGN, Global Bilgi, Vodasoft, Assistt, Coca Cola, Avea, Procat, Tempo İletişim, Telegami, Jabra, Uniq, NCR ve Anadolu Hayat, gibi kuruluşların üst düzey yöneticilerinin katıldığı etkinlikte; Türkiye, Avrupalı yöneticilerden övgü aldı.
Türkiye’de de faaliyet gösteren, Hollanda ve Benelüks ülkelerine çağrı merkezi hizmeti veren en büyük şirketi Unamic/HCN CCO (Chief Commercial Officer) Hans Reuver, “Türkiye’den gelen çağrı merkezi yöneticileri ile birarada olmaktan çok memnun olduk. Unamic/HCN’nin en önem verdiği pazarlardan biri de Türkiye’dir. Türkiye mevcut potansiyeli ile bu sektörün dünyada en çok büyüyeceği pazarlardan biridir. Avrupa ve Amerika’da belli bir doygunluk düzeyine gelmiş bu sektör, Türkiye’de yeni gelişme dönemindedir. Türkiye’nin sağladığı fırsatlar ve olanaklar, çağrı merkezi bağlantılı birçok işin Türkiye’de ve Türkiye üzerinden yapılabilmesini sağlayacaktır. Unamic/HCN’nin çok uluslu yeni ortaklık yapısı da, Türkiye’yi öncelikli yatırım yapılacak ülkeler arasına aldı. Türkiye’nin önde gelen çağrı merkezi şirketlerinin yöneticileri ile yaptığımız görüş alışverişinde, Türkiye’nin bu alanda dünya ile yarışır bir düzeye olduğunu ve hatta bazı yeni ve inovatif yaklaşımların hizmet olarak sunulduğunu öğrendik. Türkiye çağrı merkezi şirketleri ile Unamic/HCN olarak önümüzdeki dönemde anlamlı işbirliklerine imza atmayı hedefliyoruz” dedi.
IMI Conferences’in her yıl düzenli olarak organize ettiği uluslararası işbirliği toplantıları geçtiğimiz yıllarda Dubai, Dublin ve Madrid’de gerçekleştirildi. Dünyadaki en yeni yaklaşımların yerinde görülüp, incelenmesi ve Türkiye’ye transfer edilmesini sağlayan bu işbirliği toplantılarının gelecek yıllarda da sektörün önemli merkezleri sayılan farklı ülkelerde devam etmesi planlanıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir