Avrupa’da banko oynar!

Milli takım antrenörü Oğuz Çetin’den yıldız oyuncuya övgü geldi…

“Çok yetenekli bir oyuncu. Güçlü ve devamlılığı olan bir Arda, Avrupa’da en üst düzey her takımda rahatlıkla oynar. Önemli olan devamlılığı sağlaması.”

Arda Turan’ın Milli Takım’da gösterdiği performansın sırrını Milli Takım Sorumlusu Oğuz Çetin, takımdaşlık duygusu olarak açıkladı.

Radyospor’a konuşan Çetin, şunları söyledi: “Takımdaşlık, aidiyet duygusu çok önemli. Arda’nın maçtaki koşu mesafelerini belirledik, fiziksel durumunu göz önüne aldık, eksiklerini ise takım arkadaşlarının kapatmasını sağladık. İşte Arda bu bilinçle Avusturya karşılaşmasında mücadele etti. Takımdaşlık da bu zaten. Bir arkadaşının eksik yönleri varsa, diğeri bunu kapatacak. Avusturya maçında bunu yaşadık.

‘DEVAMLILIK SAĞLAMALI’
Çok yetenekli bir futbolcu. Güçlü ve devamlılığı olan bir Arda, Avrupa’nın her takımında forma giyebilir. Ama önemli olan oyuncularımızın iyi antrene edilmeleri. İyi antrenman yapmış, fiziksel olarak sorunu olmayan bir Arda, bugün hangi ülkenin hangi takımında olursa olsun, en üst düzeyde oynar. Önemli olan oynama devamlılığının içerisinde ve fiziksel olarak fit olmaları. Hiçbir eksiği yok. Fazlaları var. Avusturya maçından önce Arda’nın fiziksel olarak hazır olmadığı, maç ritmini tam yakalamadığı bilinciyle hazırlıklarımızı yaptık. Arda’nın yanı sıra, Gökhan Gönül gibi pek çok futbolcumuzun yurtdışında oynaması, Milli Takım’ı daha da güçlü kılar.”

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir