Atilla Kavdır Hayatını Kaybetmemiş!

3585411 62095278 - Atilla Kavdır Hayatını Kaybetmemiş!Atilla Kavdır Hayatını Kaybetmemiş!

Akdeniz Üniversitesi’nden çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır’la ilgili sıcak bir bilgi geldi.
Akdeniz Üniversitesi’nde çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır’ın öldüğüne dair yapılan haberlerin doğru olmadığı öğrenildi.

Akdeniz Üniversitesi’nden Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır’ın hayatını kaybettiğine yönelik bilginin doğru olmadığını ancak yoğun bakımda tedavisi süren hastanın durumunun kritik olduğunu açıkladı.

Ramazanoğlu, bazı yayın organlarında Kavdır’ın hayatını kaybettiğine yönelik haberlerin yer aldığını ancak bu bilginin doğru olmadığını söyledi. Kavdır’ın bir süredir yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edildiğini kaydeden Ramazanoğlu, ”Yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesini sürdürüyor ancak durumu kritik” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde Cihan Topal’dan sonra Türkiye’nin ikinci çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır’a, yaklaşık 12 saat süren operasyonda çift kol ve bir bacak nakledilmişti. Kavdır’a nakledilen bacak daha sonra operasyonla geri alınmıştı.

Kavdır, hastanede geçirdiği 69 günün sonrasında taburcu edilmiş ve Kepez İlçesi’ndeki evinde ailesiyle buluşmuştu. Aşırı ilgiden rahatsız olduğunu söyleyerek enfeksiyon riskine karşı bir ay önce hastaneye dönen ve fizik tedavilerine burada devam edilen Kavdır, dün öğleden sonra fenalaşınca yoğun bakıma alındı.

BABASI: FİŞİNİN ÇEKİLDİĞİNİ GÖRDÜM

Öte yandan Atilla Kavdır’ın babası İbrahim Kavdır, bugün saat 16.00’da böbrek ve kalp yetmezliğinden oğlunun hayatını kaybettiğinin söylendiğini dile getirdi.

İbrahim Kavdır, “Oğlumun fişinin çekildiğini gördüm, yarın cenaze işleri ile uğraşacağız” dedi.

Kavdır’ın Varsak’taki evi ise ziyaretçi akınına uğradı. Atilla Kavdır’ın oğlu ve eşi, yakınlarının desteği ile ayakta durabildi.

CİHAN TOPAL’IN DURUMU İYİ

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 25 Eylül 2010’da Türkiye’nin ilk çift kol nakli yapılan Cihan Topal ise bugün Antalya’daki Cengiz Topel İlköğretim Okulu’nda öğrencilere süt dağıtımı törenine katıldı. Sağlık durumunun çok iyi olduğunu söyleyen Cihan Topal, öğrencileri Aydın’dan getirdiği erikleri de dağıttı.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Beyaz dut Beyaz dut

Dut agaçlari ülkemizin hemen hemen yer yerinde yetişen bir ağaçtır ve %100 organik bir besindir.Dut ağaçlarına dadanan bir zararlı...

DEVAMI
Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI