“Atam İzindeyiz Deyip İzne Çıktılar”

atam izindeyiz deyip izne ciktilar 3610368 2473 o - "Atam İzindeyiz Deyip İzne Çıktılar"
“Atam İzindeyiz Deyip İzne Çıktılar”

“Uluslararası Balkan Sempozyumu”nda konuşan AB Bakanı Egemen Bağış’ın bu sözü Atatürkçüleri çok kızdıracak!

Meltemin Çok Sevdiği Bereket NarıAvrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış katıldığı “Uluslararası Balkan Sempozyumu”nda “Balkanlarda bizim gözümüz yok ancak gönlümüz vardır. Bizim için o coğrafya çok önemlidir” dedi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımıyla, Grand Cevahir Otel’de Uluslararası Balkan Sempozyumu gerçekleşti. Sempozyuma, Bakan Bağış’ın yanı sıra Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir, Bağcılar Belediyesi Başkanı Lokman Çağrıcı, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Mustafa Aykaç, Trakya Üniversitesi Rektörü Enver Dura ve çok sayıda davetli katıldı.

Sempozyumda konuşma yapan Bakan Bağış, “Balkanlarda bizim gözümüz yok ancak gönlümüz vardır. Bizim için o coğrafya çok önemlidir. Bugün Balkanlarda huzurun güvencesi Türkiye Cumhuriyetidir. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’dır” dedi.

Bakan Bağış, Balkanlarda ki bazı liderlerin, Başbakanların, Siyasi Başkanların kendi seçimlerinde başarıya ulaşabilmeleri için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerini ziyaret etmesi için sıraya girdiğini ifade etti. Bakan Bağış, kendi başlarına toplayamadıkları kalabalıkları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile topladıklarına şahit olduğunu da söyledi.

Öte yandan Bakan Bakış Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evi ziyaret tek Başbakan Erdoğan olduğunu ifade ederek, “Atatürk’ün izindeyiz diyenler sözde kalmıştır. Atatürk’ün izindeyiz lafını bazıları izine çıkmak olarak anlamışlardır” diye konuştu

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir