Astrolojinin tanımı

Astroloji, astronomi bilgilerin ışığında yıldızların canlı ve cansız varlıklar üzerindeki etkilerini istatistikî bilgilere dayanarak inceleyen bir ilgi alanıdır. Astronomi gök cisimlerinin arasındaki uzaklıkları, büyüklüklerini, kütlelerini, yerlerini, hızlarını, hareketlerini teleskop gibi aletlerle ölçerek, gözleme dayanan bir bilim dalıdır. Astroloji çalışmalarında astronomi bilgisine ihtiyaç vardır. Horoskop çizimi için astronomi bilgisine ihtiyaç duyar, yorum içinse bu güne kadar gözlem sonucu elde edilen astroloji bilgisinden yararlanırız.

Astroloji fal değildir, iyi düşünen ve araştıran kişilerin ilgi duyduğu bir alandır. Doğum anında aldığınız ve sahip olduğunuz kozmik enerjidir. Birde transit yıldızlardan alınan etkiler vardır. Astrolojiyi bu noktada uzun araştırmalar sonucu istatistikî bilgilere dayanarak elde edilmiş bilgi birikimi olarak düşünebilirsiniz. İnsan doğduğu anda evrenden aldığı kozmik enerjiye göre bedensel ve ruhsal olarak şekillenir, düşünce ve davranış kalıpları geliştirir. Evrenin değişmez kanunu olarak yetenekleri, zayıflıkları, olumlu ve olumsuz yönleri olacaktır.

Yıldızların üzerimizdeki etkilerini araştırarak kendimizi ve çevremizdeki kişileri daha iyi tanıyabilir ve de ilişkilerimizi yönlendirebiliriz. Kendimize uygun işi ve eşi seçerek başarıyı ve mutluluğu yakalayabiliriz. Yeteneklerimizi keşfedebilir, zayıf yönlerimizi ise güçlendirmeye çalışabiliriz. Gelecek ile ilgili beklentileri yorumlayarak hayatımıza yön verebilir, bazı durumlarda önlem alabilir ve farkında olmadığımız fırsatları yakalayabiliriz. Astroloji kişiler için bir rehber ve yol gösterici olarak algılanmalıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir