Assaidi antrenmana çıkmadı!

assaidi

Galatasaray’ın transfer listesinde olan Oussama Assaidi, takımı Heerenveen’in Marco Van Basten yönetiminde yaptığı illk antrenmana katılmadı.

Galatasaray’ın transferini sonlandırma aşamasında olduğu Oussama Assaidi, takımı Heerenveen’in Marco Van Basten yönetiminde yaptığı ilk antrenmana katılmadı. Assaidi’nin babasının ölümünden dolayı antrenmana çıkmadığı düşünülse de Hollanda basını Faslı oyuncunun Galatasaray’a transferini işlemeye başladı.

Yeni teknik direktörü Van Basten yönetiminde ilk antrenmanına çıkan Heerenveen’de ayrılması gündemde olan üç futbolcu Luciano Narsingh, Filip Djuricic ve Oussama Assaidi’nin kadroda yer almaması dikkatlerden kaçmadı. Takımın yaptığı ilk antrenmana yeni transferler Marten de Roon, Mark uth, Jukka Raitala, Matthew Amoah ve Chris Kum katıldı.

Antrenman sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Marco Van Basten, “Elimizdeki oyunculardan en iyi şekilde faydalanmak için buradayız. Kafamda bir sistem var ve bu sistemi elimdeki oyuncular ile oynayabilirim. Şu anda bizimle olmayan bazı arkadaşlarımızın ise önümüzdeki dönemde bizimle olmasının zor olduğunu düşünüyorum” dedi.

Hollanda basını, Assaidi’nin antrenmana çıkmamasını ‘kesin’ ayrılık olarak yorumlarken; Galatasaray’ın Heerenveen ile her konuda anlaşmaya vardığını ve bu transferi en geç 7 gün içerisinde açıklayacağını duyurdu. Assaidi’nin yanı sıra antrenmana çıkmayan Narsingh’in de PSV Eindhoven ile anlaşmaya vardığı ve resmi imzaların önümüzdeki hafta içerisinde atılacağı vurgulandı.

Assaidi’nin transferi için Heerenveen ile anlaşmaya varan ve 3 milyon euroluk bonservis bedelini kasasından çıkartacak olan Galatasaray, Faslı kanat oyuncusuna ise yıllık 1.1 milyon euro verecek.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir