Asansörde Hakimin 4 Dişini Kırdı

Adliye’ye arkadaşının duruşmasını seyretmek için giden adam öyle bir hata yaptı ki; hayatının kararması an meselesi…

Haber: Asansörde Hakimin 4 Dişini Kırdı

Çağlayan Adliyesi’ne arkadaşının mahkemesini izlemek için giden sinirli bir adam öyle büyük bir hata yaptı ki bu hatası yüzünden belki de hayatı kararacak.

Adliyeye bir yakının duruşmasını izlemek için gelen İ.Y., üst kata çıkmak için asansöre binmek istedi. Asansörün kalabalık olması nedeniyle binmekte zorlanan İ.Y.’yi, asansörde bulunan İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin üye hakimi Selahattin Toğuş, binmemesi yönünde uyardı. İ.Y.’nin karşılık vermesi üzerine, Hakim altta kalmayarak İ.Y.’ye rest çekti ve Toğuş’un Hakim olduğunu bilmeyen İ.Y. hayatının hatasını yaparak hakime tekme tokat saldırdı. Kavga öyle büyüdü ki asansör kavgası yüzünden hakimin tam 4 dişi kırıldı.

İ.Y. adlı vatandaşın yumruk ve kafa darbelerine maruz kalan Toğuş’un yüzü kanlar içinde kaldı. Saldırgan İ.Y. ise o an orada bulunan güvenlik görevlileri tarafından gözaltına alındı.

İ.Y.’nin yumruk atması sonucu hakim Toğuş’un yüzü kanlar içinde kaldı. Olayda 4 dişinin kırıldığı öğrenilen Toğuş, 7 günlük rapor aldı. Olaydan sonra gözaltına alınan İ.Y. ise nöbetçi savcılığa sevk edildi.

ANINDA TUTUKLANDI

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin üye hakimi Selahattin Toğuş’a yumruklu saldırı da bulunan C.Y., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.

Burada hakim karşısına çıkarılan Yemen, “duyularından yada organlarından birinin işlevinin yitirilmesine neden olacak şekilde kasten yaralama” suçlamasıyla tutuklandı.

Yemen, polis nezaretinde adliyenin otoparkından çıkarılarak Metris Cezaevi’ne götürüldü.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir