ARINÇ SABOTAJ İDDİASI İÇİN NE DEDİ?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündem getirdiği Afyon’daki patlamanın “yüzde 99 sabotaj” iddiası için ne dedi?
Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kılıçdaroğlu’yu iddiasını ispata çağırdı. Arınç, “Yüzde 99 sabotaj dediyse şuanda itibaren bunun doğruluğunu açıklamalıdır. Bu taça atılacak bir konu değildir” dedi.

İşte Bülent Arınç’ın konuya ilişkin açıklaması;

Afyonkarahisar’daki patlamayla ilgili önemli olan gerekli soruşturmanın tamamlanmasıdır. Bu konuda yapılan çalışmaları hepimizin önemsemesi gerekti. Kılıçdaroğlu’nun patlamanın sabotoj olduğu iddialarıyla ilgili açıklamalarını duyunca ben de irkildim doğru olabilir mi diye.

Sayın Kılıçdaroğlu ben öyle bir şey söylemedim diyorsa bunu açıkça ifade etmesi gerekir. Bu doğru ise bizim konuyu Kılıçdaroğlu’na sorup elindeki bilgi ve belgeleri istememiz gerekir. CHP lideri bu konu hakkında sözünün arkasında durması gerekir. Kendisine çağrıda bulunuyorum. Yüzde 99 sabotaj dediyse şuanda itibaren bunun doğruluğunu açıklamalıdır. Bu taça atılacak bir konu değildir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir