ARGE’YE VERİLEN ÖNEM DÜNYA MARKASI ÇIKARACAK

Üreticilerin ARGE ve tanıtım faaliyetlerine önem vermesinin, 2023 hedeflerinin gerçekleşmesini hızlandıracağı ifade edildi…
Türkiye Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri Sektör Başkanı Şahin Batallı, üreticilerin ARGE ve tanıtım faaliyetlerine önem vermesinin, 2023 hedeflerinin gerçekleşmesini hızlandıracağını, bu süreçte onlarca dünya markasının oluşmasını da destekleyeceğini söyledi.
Birlik tarafından düzenlenen gündem değerlendirme toplantısında konuşan Batallı, sektörün ve ülkenin yurt dışı pazarında tanıtılması amacıyla kurdukları 3 ayrı tanıtım grubunun bu faaliyetlerinde ortak hareket etmesi yönünde karar aldıklarını hatırlattı. Tanıtım ve bilinirlik oranının arttırılmasının gerek sektör, gerekse ülke için çok önemli olduğunun altını çizen Batallı, “Son dönemlerde Türk mallarına yönelik talebin ve sektörümüzle ilgili ihracatımızın artması, şüphesiz kurulumuzun izlediği yol, TİM ve Ekonomi Bakanlığı’nın desteklediği projelerimizin başarısıdır. Tanıtım grupları ve sektör kurulları ülke ihracatının geliştirilmesi açısından önemli rol oynamaktadır.” diye konuştu.

İhraç edilen ürünler kadar ürünün taşıdığı markanın da dünya piyasalarında büyük önem taşıdığına dikkat çeken Batallı, “Üreticilerimizin ARGE ve tanıtım faaliyetlerine önem vermesi, dünya standartlarında ürün yetiştirerek yine bunları standartlara uygun olarak pazarlaması, markalaşmanın gelişmesi, 2023 hedeflerinin gerçekleşmesini hızlandıracağı gibi bu süreç içerisinde onlarca dünya markasının oluşmasını da destekleyecektir.” şeklinde konuştu.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir