Araplar ‘Leyla’ Oldu

Araplar ‘Leyla’ Oldu

Kurtlar Vadisi Pusu’nun Leyla’sı Çiğdem Batur; Orta Doğu’nun yeni gözdesi haline geldi.
‘Kurtlar Vadisi Pusu’nun ‘Leyla’sı Çiğdem Batur; Orta Doğu’nun yeni gözdesi haline geldi.

Ortadoğu’nun sevilen dergilerinden Snob Magazin, ‘Kurtlar Vadisi Pusu’da rol alan Çiğdem Batur’la röportaj yaptı

‘Savcı Leyla’ karakteriyle ilgi gören Batur, Ortadoğulu araştırma firmalarının yaptığı ankette, Tuba Büyüküstün ve Beren Saat’i geride bıraktı.

Öyle ki Batur’a film teklifi bile geldi. Hatta ünlü oyuncu bu konu için şöyle bir açıklama yaprı: “Ortadoğu’dan bir sinema projesi için teklif geldi. Şu sıralar senaryoyu okuyorum”

TÜRK DİZİLERİ ORTADOĞUYU KASIP KAVURUYOR

Yaklaşık 80 ülke televizyonlarında yayınlanan Kurtlar Vadisi özellikle ortadoğuda insanların büyük ilgisini çekiyor. Öyle ki dizinin karakterleri adına çıkarılmış tekstil ürünleri bile var.

Örneğin Yemen’de Alemdar adı ile satılan takım elbiseler satış rekorları kırıyor. Bunun dışında Kurtlar Vadisi Ortadoğuda yayınlanırken doğal olarak bazı kültürel değişikliklere de uğruyor. Mesela Polat Alemdar’ın adı Ortadoğuda Murat Alemdar olarak biliniyor.

MUHTEŞEM YÜZYIL DA REKOR KIRIYOR

Kurtlar Vadisi’nden sonra bölgede en çok izlenen dizilerden biri olan Muhteşem Yüzyıl da Araplardan hem takdir hem de eleştiri topluyor.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI