APPLE’IN EN GİZLİ DONANIMI: A6 ÇİP

Apple, yeni çipi A6 hakkkında bugüne kadar fazla açıklama yapmadı. Bu yüzden yeni çipin performansı ve diğer işlemcilerle karşılaştırılması oldukça güç. Ars Technica, bu konuya özel ilgi gösterdi.
Apple, ürünlerinin sunduğu kalitede en önemli faktörlerden birini oynayan A5 çipleriyle geçmişte oldukça büyük işler yaptı. A5, 2011’in başında iPad 2’de ve ardından iPhone 4S, Apple TV ile beşinci nesil iPod iTouch ile sunuldu. A5X, çift çekirdekli Cortex A9 üzerinde değişiklik yapmadan Mart ayında sulunan yeni iPad’in işlem gücünü daha da artırdı.

Apple, yeni nesil işlemcisi A6’yı, üç gün önce tanıttığı iPhone 5 ile sundu. A5’in bugüne kadar gösterdiği yüksek performansın ardından, A6’nın en az iki-üç yıl Apple’a hizmet edecek bir çip olduğu düşünülebilir. Peki yeni işlemci nelere sahip?

Apple’ın yeni işlemcisi hakkında verdiği vaatler arasında, A6’nın CPU (merkezi işlem birimi) ve grafik performansının iki kat artması var. A5’den yüzde 22 oranında daha küçük olan A6, 4S’e göre daha yüksek batarya gücüne sahip iPhone 5’te daha iyi bir performans sunacağının sinyalini veriyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir