“Annan Planı Cehenneme Gidecek”

3657459 54569643 - "Annan Planı Cehenneme Gidecek"BM gözlemcileri de Suriye güvenlik güçlerinin Hula ilçesine düzenlediği saldırıyı teyit etti: 32’si çocuk 92 ölü var.

 

Suriye‘de muhaliflerin kalesi Humus kentine bağlı Hula kasabasında Beşşar Esad’a bağlı birliklerin saldırısı sonrasında 32’siçocuk 92 kişihayatını kaybetti.

Çatışma haberleri üzerine inceleme için kasabaya giden Birleşmiş Milletler (BM) gözlemcileri de muhaliflerin ‘katliam’ olarak nitelediği saldırıyı teyit etti.

32’si çocuk, 92 ceset gördüklerini açıklayan BM yetkilileri, çocukların bir çoğunun 10 yaşından küçük olduklarını kaydetti.

Son yaşanan bu şiddet olayının ülkeyi bir iç savaşa sürükleyebileceği belirtiliyor.

Saldırı sonrası Özgür Suriye Ordusu’ndan bir açıklama geldi.

‘Annan Planı’na daha fazla bağlı kalınmayacağının’ duyurulduğu açıklamada “BM Güvenlik Konseyi, sivillerin korunması için acil adımlar atmazsa, Annan Planı cehenneme gidecek” denildi.

Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Arap Birliği’ni, Hula katliamını görüşmek üzere acil olarak toplantıya çağırdı.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI