“Annan Planı Cehenneme Gidecek”

3657459 54569643 - "Annan Planı Cehenneme Gidecek"BM gözlemcileri de Suriye güvenlik güçlerinin Hula ilçesine düzenlediği saldırıyı teyit etti: 32’si çocuk 92 ölü var.

 

Suriye‘de muhaliflerin kalesi Humus kentine bağlı Hula kasabasında Beşşar Esad’a bağlı birliklerin saldırısı sonrasında 32’siçocuk 92 kişihayatını kaybetti.

Çatışma haberleri üzerine inceleme için kasabaya giden Birleşmiş Milletler (BM) gözlemcileri de muhaliflerin ‘katliam’ olarak nitelediği saldırıyı teyit etti.

32’si çocuk, 92 ceset gördüklerini açıklayan BM yetkilileri, çocukların bir çoğunun 10 yaşından küçük olduklarını kaydetti.

Son yaşanan bu şiddet olayının ülkeyi bir iç savaşa sürükleyebileceği belirtiliyor.

Saldırı sonrası Özgür Suriye Ordusu’ndan bir açıklama geldi.

‘Annan Planı’na daha fazla bağlı kalınmayacağının’ duyurulduğu açıklamada “BM Güvenlik Konseyi, sivillerin korunması için acil adımlar atmazsa, Annan Planı cehenneme gidecek” denildi.

Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Arap Birliği’ni, Hula katliamını görüşmek üzere acil olarak toplantıya çağırdı.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI