Android’in Az Bilinen 6 Harika Özelliği!

Goolge’ın Android 4.0’da yaptığı ancak pek bahsetmediği bu 6 yenilikten haberiniz var mı?

Haber: Android'in Az Bilinen 6 Harika Özelliği!

Android’in son sürümü, giderek daha fazlakullanıcıyaulaşıyor. Ice Cream Sandwich, yüz algılama, Android Beam, veri kullanımıizleme gibi çok sayıda yeni özelliklegeliyor. Peki Android’de Google‘ın bahsetmediği yenilikler de var mı? Tabi ki var. İşte bunlardan en sevdiğimiz 6’sı:

Geliştirilmiş çoklu görev: Android 4.0’daki harika çoklu görev özelliklerinden çok fazla bahsedilmiyor. Örneğin giriş düğmesini basılı tutarak son kullandığınız uygulamaların bir listesini açabilirsiniz. Bu liste eskisinden daha iyi ve uygulamaların ekran görüntülerini tam ekranda görebiliyor, listeyi yukarı ve aşağı kaydırabiliyorsunuz. Bir uygulamanın küçük resmini yan tarafa sürükleyerek onu kapatmanız da mümkün.

Uygulamalar arasında daha iyi gezinme: Android’in en önemli sorunlarından bir tanesi, geri tuşunun tutarlı bir biçimde çalışmamasıydı. Düğme bazı uygulamalarda sizi bir önceki ekrana aktarırken, bazılarında giriş ekranını geri getiriyordu. Google bunu uygulamalardaki dokunmatik geri düğmesiyle onarmış görünüyor. Bir uygulamayı açtığınızda sol üstte bulunan küçük ok simgesini kontrol edin. Bu düğme, sizi uygulama içerisinde bir önceki ekrana aktaracaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir