‘Altın Dolu Küp’ İlçeyi Ayağa Kaldırdı

Dedikodu infial yarattı! Kazıda bulunan 2 metre yüksekliğindeki dev küpte altın olduğu dedikodusu ilçeyi ayaklandırdı.

Haber: 'Altın Dolu Küp' İlçeyi Ayağa Kaldırdı
  • n - 'Altın Dolu Küp' İlçeyi Ayağa Kaldırdı

Bursa‘nın İnegöl ilçesinde bir inşaat çalışması sırasında ortaya çıkan iki metrelik küp ortalığı karıştırdı.

Bursa‘nın İnegöl ilçesinde boş bir arsada yapılan inşaat kazısındatarihi eser özelliği bulunan 2 metre yüksekliğinde bir küp bulundu. Küpün içinde altın olduğu dedikodusu ilçe sakinleriniheyecanlandırdı.

Sinanbey Mahallesi Hekimzade Sokak’ta 3. derece SİT alanı olan arsada Bursa Müzeler Müdürlüğü ekiplerinin nezaretinde yapılan inşaat kazısında yaklaşık 2 metre yüksekliğinde bir küp bulundu.

Bursa Arkeoloji Müzesi Müdür Vekili Goncagül Hançer gözetiminde, müze ekibi tarafından vinç yardımıyla çıkarılan küp, gerekli incelemeler yapılmak üzere Bursa Arkeoloji Müzesi’ne götürüldü.

Yapılan kazı çalışmasıyla ilgili bilgi veren Bursa Arkeoloji Müzesi Müdür Vekili Goncagül Hançer, Sinanbey Mahallesi Hekimzade Sokak’ta bulunan arsada inşaat yapmak isteyen vatandaşın başvurusu üzerine kazı çalışması yürüttüklerini belirterek, “Bu alan 3. derece SİT alanı. Kanun gereği biz de burada gerekli kazı çalışmalarına başladık. Çalışma sırasında ekiplerimiz içi boş olan bir küpe rastladı. Vinç yardımıyla çıkardığımız küpü Bursa Arkeoloji Müzesine götürerek gerekli incelemeleri yapacağız” diye konuştu.

Öte yandan dev küpün içinde altın bulunduğu iddiasının yayılması ilçe sakinleri arasında heyecana sebep oldu.

1 cevap

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir