Almanya’da dudak uçuklatan ihale

Almanya’da dudak uçuklatan ihale!Almanya 1. Ligi Bundesliga’nın yayın ihalesinde en yüksek rakamı veren Sky Deutschland AG (SKYD) adlı kuruluş, maçları 2013 yılından itibaren 2017 yılına kadar yayınlama hakkını elde etti.
Almanya Bundesliga’nın televizyon yayın hakları yapılan ihalenin ardından 2017 yılına kadar uzatıldı. Yayın haklarını elde etmek için Almanya’nın dev kuruluşları birbiriyle kıyasıya yarışırken Sky Deutschland AG (SKYD), ödemeyi vaad ettiği 628.000.000 euroluk (825.000.000 ABD Doları – 1 milyar 485 milyon TL) rakamla ihaleyi kazanan kuruluş oldu.

2013 yılında bitecek olan ihalenin bu anlaşmayla 2017 yılına uzatıldığı belirtilirken Bundesliga’nın CEO’su Christian Seifert yaptığı açıklamada, “Bizim de beklentilerimizin çok üzerinde bir anlaşma oldu. Bu anlaşmanın ardından kulüpler eskisine oranla çok daha fazla gelir elde etmiş olacak.” şeklinde konuştu.

Anlaşmanın ardından Alman borsasıda Sky Deutschland’ın hisseleri belirgin biçimde artış gösterirken kuruluşun yeni yayın dönemi için daha fazla izleyiciyi çekmek amacıyla projeler geliştirmeye başladığı belirtildi.

PREMIER LİG RADYODAN DÜNYAYA AÇILIYOR

Dünyanın en çok takip edilen futbol ligi olma özelliğini elinde bulunduran İngiltere Premier Ligi, önümüzdeki sezondan itibaren global yayın yaparak bir ilki gerçekleştirecek.

Radyo yayın haklarını elinde bulunduran Talk Sports adlı kuruluştan yapılan açıklamada önümüzdeki sezon, tüm premier lig maçlarının ulusal yayınlarla dünyanın dört bir yanından radyo frekanslarıyla dinlenebileceği belirtildi. İlk olarak Asya, Kuzey Amerika ve Afrika’da işbirlikçi radyo kuruluşlarıyla ortaklaşa gerçekleşecek yayınların daha sonradan İspanyolca da yapılacağı kaydedildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İngilter Premier Ligi Yönetim Kurulu Başkanı Richard Scudamore,”Bu proje bizleri çok heyecanlandırıyor. Bu sayede daha fazla taraftarı, daha fazla kulüp takımı ve ligle buluşturacağız. Dünyanın dört bir yanında Premier Lig hayranlarının artık daha kolay şekilde maçlara ulaşması fikri ilgi çekici. Nasıl sonuçlar doğuracağını bekleyip göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI