“Allah her çeşidinin belasını versin!”

627026 detay - "Allah her çeşidinin belasını versin!"Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: “Paparazilik, Türkiye’de geçerli olmaya başladı”

Uğur USLUBAŞ / BURSA (AHT)

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Paparazilik, Türkiye’de adeta geçerli olmaya başladı. Allah her çeşidinin belasını versin” dedi. Arınç, son kaset olayıyla çalkalanan MHP’yi işaret ederek, halktan özür dilenmesi gerektiğini söyledi.

Arınç, Bursa Yıldırım Belediyesi Cazibe Merkezi’nde bir televizyon kanalının (CNN) canlı yayınına katıldı. Arınç, burada kendisine yöneltilen MHP’de yaşanan kaset skandalıyla ile ilgili bir soru üzerine, siyasette kaset tartışmalarının çok üzücü olduğunu belirtti.

“MHP HÜKÜMETE YÜKLENİP, TOPU TACA ATIYOR”

Arınç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, kaset skandalıyla ilgili “Hükümet, kasetin sorumlusunu bulmalı, bulmazsa arkasındaki güç hükümettir” sözleriyle topu taca attığını öne sürerek şunları söyledi:

“Bence iki konu var. Bir, bu çirkin olayın yayımlanması, kasete alınması. Ama yayımlanan bir şey var ve onun içerisinde 2 milletvekili, kendi eşleri ve seçmen kitleleri dahil olmak üzere çok çirkin, iğrenç sözler konuşuyorlar. MHP, gereğini yaptı, Bahçeli her zamanki tavrıyla (derhal istifa edin) dedi ve adaylıklarını düşürdü. Sayın Bahçeli veya MHP, bunu kimin sızdırdığını veya kimin aldığı konusunda suçluyor. Bence birinci konu bu konuşulanlar ve MHP ile bağlantısı. Bunların kesinlikle tasfiye edilmesi lazım. Orada alay konusu edilen her kesimden MHP’nin açıkça özür dilemesi gerekir.”

“ALLAH HER ÇEŞİDİNİN BELASINI VERSİN”

Hiç kimse hakkında gizli çekim olmaması gerektiğini, bunların alenen ifşa edilmesine karşı çıktığını belirten Arınç, “Paparazilik, Türkiye’de adeta geçerli olmaya başladı. Allah her çeşidinin belasını versin. Ama ortaya çıkan bir şey var, bu ortaya çıkıp yayıldıktan sonra şu kadar dönemdir bu insanları belediye başkanı, milletvekili yapan bir partinin halkımızdan da kadınlarımızdan da Alevilerden de Sünnilerden de toplumun 72 milyonundan (Kusura bakmayın, biz böyle bilmiyorduk bundan sonra kesinlikle böyle bir şey olmayacak) demesine ihtiyaç var” dedi.

Arınç, bir belge ortaya çıktığında belgeyi sızdıranların arandığını, ancak belgede konuşulanların, tüyleri diken diken eden olayların da üzerine düşülmesi, önüne geçilmesi ve yok edilmesi halinde kurumların kendi kendini yenileyeceğini ve sadeleştirileceğini söyledi.

“KILIÇDAROĞLU EDİRNE’DE CEZA YEMİŞ BELEDİYE BAŞKANININ ELİNİ KALDIRABİLİYOR”

İzmir’de bazı belediyelerde yapılan aramaları da değerlendiren Arınç, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bütün siyasetini, kendisi tertemiz bir insan, elinde bir çekiç var, bizi çivi gibi görüp, yolsuzluk çivisiyle kafamıza vuruyor. Ama aynı Kılıçdaroğlu, Edirne’ye gittiğinde, 8 yıl 4 ay hapse mahkum, 2 davasından da mahkum edilmiş ve ihale yolsuzluğundan ceza yemiş bir belediye başkanın elini kaldırabiliyor” ifadelerini kullandı.

YARGITAY’A GÖNDERME

Geçen dönemde Urla, Seferihisar, Narlıbahçe belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu İzmir’in 8 belediye başkanının cezaevinde olduğunu anlatan Arınç, Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven’in 8 yıl 4 ay hüküm giydiğini, Yargıtay’ın dosyasını henüz ele almadığını söyledi. Geçmişte Yargıtay’ın yeri geldiğinde 3 günde dosyayı eline alıp zaman aşımına uğratmadan çözüverdiğini iddia eden Arınç, “Yargıtay, geçmiş Yargıtay için söylüyorum. Bazı davaları 10 yıldır eline bile almıyor” dedi.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI