ALİ AĞAOĞLU’NDAN ZIRHLI ARAÇ’A YANIT

İşadamı Ali Ağaoğlu, cuma günü düzenlediği basın toplantısında, “Ali Ağaoğlu’nu fuara davet ettik, bizden özel uçak ve zırhlı araç istedi” sözlerine yanıt verdi.
Ağaoğlu, halen Bingöl’de 3 ve Şırnak’ta 1 olmak üzere 4 hidroelektrik santralini bulunduğunu, fırsat çıkması halinde Diyarbakır ve Hakkari’ye yenilerini de ekleyebileceğini belirtti. Ali Ağaoğlu, 81 ilde 81 proje için çalışma grubunun hazırlık yaptığını anlatırken şöyle dedi: “4 bine yakın bölge insanına iş imkanı sağlamış bulunmaktayım. Benim yapım ve mizacımla hiç bağdaşmayan asılsız haber beni üzmüş ve rencide etmiştir. Bu hafta içerisinde, eğer zamanı denkleştirebilirsem yarın Diyarbakır’a geleceğim. Ben halk çocuğum, zırhlı aracada ihtiyacım yok.”

Telefonla DHA muhabirine konuyla ilgili bilgi verdikten sonra yazılı bir açıklama da yapan Ağaoğlu, halk çocuğu olduğunu her zaman halkın yanında yeraldığını dile getirerek, “Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sayın Remzi Can’dan, Diyarbakır’da düzenlenen bir fuar için davet aldığım, fakat televizyonlarda gördüğüm görüntülerden çekinmiş olabileceğim, Diyarbakır’a gitmek için özel uçak ve zırhlı araç istediğim, risk almak istemediğim, paramı riskli bölgeye yatırmak yerine daha güvenli olan Şanlıurfa ve Gaziantep’te yatırıma dönüştürdüğüm ifade edilmiştir” dedi.

Halen Doğu ve Güneydoğu illerinin ticaret ve sanayi odaları ile üniversitelerinden aldığı davetler olduğunu ve yoğun iş temposu nedeniyle bunların tümüne katılamadığını kaydeden Ağaoğlu, şöyle devam etti: “Güneydoğu ve doğu illerimizin sanayi ve ticaret odaları ile üniversitelerinden aldığım konferans davetlerine, yoğun iş programım elverdiği ölçüde katılmaktayım. Yakın sayılabilecek zamanda Erzurum, Kahramanmaraş ve Malatya olmak üzere 3’üne katıldım. 29’u Türkiye’nin muhtelif illerinin sanayi ve ticaret odalarından, 23’ü de üniversitelerden olmak üzere 52 davet için ajandamda uygun zaman yaratmaya çalışmaktayım.

Diyarbakır’dan da davet aldım ve altını çizerek ifade ederim ki sadece zaman problemim nedeniyle gerçekleştiremedim ve bunu da daveti yapan ortak dostumuza açıkça ifade ettim. Ben ülkemin her karış toprağına yatırım ve hizmet götürme ve istihdam yaratma çabasında oldum böyle de devam edeceğim. Halen Bingöl’de 3 adet Şırnak’ta 1 adet hidroelektrik santral yatımım bulunmaktadır. Fırsat çıkarsa Diyarbakır’a ve Hakkari’ye yenilerini de eklerim.”

4 BİNE YAKIN BÖLGE İNSANINA İSTİHDAM

Şirketleri bünyesinde oluşturduğu özel bir çalışma ekibinin, 81 ilde 81 proje çalışması için hazırlık yaptığını anlatan Ağaoğlu, şöyle konuştu: “Ayrıca orta vadeli yatırım programımız olan 81 ilde 81 proje için bir çalışma grubumuz hazırlık yapmaktadır. Ben Güneydoğu’daki ekonomik ve istihdam sıkıntılarını bilerek ve önemli addederek 4 bine yakın bölge insanına iş imkanı sağlamış bulunmaktayım. Kendilerinden de son derecede memnunum.

Fırsatım oldukça onlarla kahvaltıda, iftarda, yemekte birarada olamaya çalışıyorum. Şunu net olarak söyleyebilirim ki onlarla birlikte yediğim yemeğin lezzet ve zevkini en lüks restoranda veya 5 yıldızlı otelde alamıyorum. Ben halk adamıyım ve halkım için hizmet gönüllüsüyüm. Benim araba merakım vardır, bunu herkes bilir. Neyim varsa saklamam ama zırhlı araca ihtiyacım yok. Olduğu gibi görünen göründüğü gibi olan bir yapım var.

Ancak benim yapımla ve mizacımla hiç bağdaşmayan asılsız haber beni üzmüş ve rencide etmiştir. Haberin benimle ilgili yönü asılsız olmakla birlikte bölgede istihdam olanaklarının geliştirilmesi adına OSB ve benzeri yatırımların yapılması taleplerini de olumlu karşılamaktayım.”

Ali Ağaoğlu, her şeye rağmen Diyarbakır’ı ziyaret etmek istediğini son gelişmeler üzerine Diyarbakır’a en kısa zamanda ziyaret gerçekleştirip bölgede yaşayan kardeşlerini bağrına basıp kucaklayacağını söyledi. Ağaoğlu, “Bugün arkadaşlarımla konuşacağız. Programı ve zamanı uydurabilirsek, yarın yani Salı günü Diyarbakır’a gideceğim. Diyarbakır’da TSO Başkanı Remzi Can’ı ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulunacağım” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI