AK Partili Başkan Tutuklandı

AK Partili Başkan Tutuklandı
AK Partili belediye başkanı; ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet almak ve yolsuzluk iddialarıyla tutuklandı.
Modern Saç Ekimi Yöntemleri ŞaşırtıyorIğdır’ın Tuzluca ilçesinde ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet almak ve yolsuzluk iddialarıyla polis tarafından gözaltına alınan AK Partili Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, tutuklandı.

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Mayıs günü saat 05.00’te Tuzluca ilçesinde operasyon düzenledi.

İhaleye fesat karıştırmak, rüşvet almak ve yolsuzluk yaptığı iddiaları ile aralarında Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan ile Muhasebe ve Fen İşleri müdürlerinin de bulunduğu toplam 13 kişi gözaltına alındı.

Emniyetteki sorguları tamlanan şüphelilerden 6’sı serbest bırakıldı. Bu sabah mahkemeye çıkarılan Başkan Türkan ile birlikte 6 kişi, Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade verdi. 3 kişi serbest bırakılırken Başkan Ahmet Sait Sadrettin Türkan ile iki kişi daha tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi. Mahkeme tarafından tutuklanan üç kişi, Iğdır Cezaevi’ne gönderildi.

Adliye önünde bekleyen yaklaşık 40 kişi ise “Tuzluca seninle gurur duyuyor” şeklinde slogan atarak Başkan Türkan’a destek verdi.

Tuzluca Belediyesi’nde ihalede yolsuzluk yapıldığı iddiası ile 31 Ocak 2012’de müfettişler tarafından inceleme başlatılmış, belediyeye baskın düzenleyen polis, ihale dosyalarına el koymuştu.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir