Ak Parti Trabzon Mitingi-Başbakan Trabzon Mitingi Konuşması

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN,partisinin seçim çalışmaları çerçevesinde (31 Mayıs) Trabzon’da seçmenleri ve partilileri ile buluştu.

Başbakan ERDOĞAN’ın Trabzon Mitingi Konuşmasından satır başları;

Artvin’de bize taş atanlarla Hakkari’de taş atanlar aynı zihniyet. CHP Hakkari’de Türk bayrağı eline alamadı. CHP, MHP, BDP el ele vermiş Ak Parti karşıtlığı yapıyor. Bizim rotamızı millet çizdi millet. Biz Trabzon’la acılar üzerine konuşmak istemeyiz. Biz Trabzon’dan düz konuşuruz, gönül diliyle konuşuruz. Bu benim başbakanlık dönemimde Trabzon’a 25′inci gelişim. Trabzon ‘u suyolu ettik. Çünkü biz size sevdalıyız. Bizim size aşkımız var. Trabzonlu’ya aşığız, tutkuluyuz.

Biz tüm insanları Yunus’un diliyle, ‘Yaradanı severiz yaradandan ötürü diye severiz.’

Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı altında tek milletiz. Tek bayrak dedik. Tek vatan dedik ve bu vatanda kimseye ameliyat yaptırmayız. Biz devlet içerisinde devlet tanımıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devleti hepimizin devleti.www.ensonhaber.com

Biz etnik milliyetçiliğine karşıyız. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı diyoruz. Bir ırkı bir diğer ırka üstün tutamayız. Tutarsak ayrımcılık olur. Biri Türk milliyetçiliği yapıp oy almaya çalışıyor biri de Kürt milliyetçiliği.. Temsilci değil sadece istismar ediyorlar.

İktidara geldiniz 3.5 yılda kaçıp gittiniz. 3.5 yılda bu MHP Trabzon’a ne verdi ya.. Bölgesel milliyetçiliğe de karşıyız. Batı’ya ne geliyorsa Doğu’ya da o geliyor. Trabzon’a gelmek için bu dağlarda 12 tane tünel açtık. Biz Ferhat’ız Ferhat siz de şirin..

Güya Fenerbahçe ‘yi ben şampiyon yapmışım. Ve bazı gençleri sokaklarda yürütüyorlar onlar belli zaten. Şu partilidir dememe gerek yok siz anlıyoruz. Bir tane pankart asmışlar biz Fenerbahçeli Başbakan istemiyoruz diyorlar. Benim eşim Beşiktaşlı eşimi mi boşuyacağım. Torunlarım Trabzonsporlu.. Rizespor şampiyon olamadı. Madem o kadar kudretliydim Rize niye süperlige çıkmadı. Ordi vurdi vurdi birinci lige çıktı. Bizim Trabzon’la aramızı açmaya çalışan bu gafillere sandıkta bir ders verelim.

Biz Trabzon’a kısa sürede iki ayrı organizasyon gerçekleştirdik. Trabzon kupayı kaldıramayınca ellerini ovuşturanlar bayram ettiler. Bugün de rant devşirme gayreti içerisinde. Hiç kimse benimle Trabzonspor arasına giremez.

Alex gelmiş beni ziyaret eder, arkasından Trabzon’un başkanı geldi beni ziyaret etti. Avrupa Kupası maçı için dediler ki bizim stadımız yetersiz. Biz 6 trilyon destek verdik bu maçlar burada oynanacak.Trabzon’u sporun başkenti yapmak için çok büyük çaba sarf ettik.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI