Ak Parti Kütahya Mitingi-Başbakan Kütahya Konuşması

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, 12 Haziran seçim turları kapsamında Kütahya’da halka seslendi.

Kaynak: http://www.oysandigi.com/ak-parti-kutahya-mitingi-basbakan-kutahya-konusmasi.html/#ixzz1NraRHo1N

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Kütahya Zafer Meydanı’nda yaptığı miting konuşmasından satır başları;AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Bazı siyasetçiler gibi, çirkin bir dile, çirkin bir üsluba, çirkin yöntemlere, prim vermedik” dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin Zafer Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, yaptığı konuşmada, Kütahya’nın emeğin, kadim bir medeniyetin, alimlerin, sanatkarların, şairlerin ve devlet adamlarının şehri olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:
”Sultan Yıldırım Beyazıd’ın, Sultan 2. Selim’in, İshak Paşa’nın, Şeyh Buhari’nin, Ahi Evran-ı Veli’nin, Evliya Çelebi’nin şehri, Kurtuluş Savaşı’nın, zaferin şehri Kütahya’yı yürekten, gönülden selamlıyorum. Pazar günü, Kilis’ten, Kahramanmaraş’tan, ülkemizin tüm annelerinin Anneler Günü’nü kutladık ama Kütahya’da öyle bir annemiz var ki hatırlanmayı, rahmetle yad edilmeyi ziyadesiyle hak ediyor. Osman Gazi’nin ninesi, Ertuğrul Gazi’nin annesi, Hayme Anamızı, Sultan Abdülhamit’in deyimiyle ‘Devlet Ana’yı rahmetle yad ediyor, ‘Allah O’ndan razı olsun, mekanı cennet olsun’ diyoruz. Hayme Anamızın şahsında, bugün bir kez daha Anadolu’nun, Trakya’nın, Türkiye’nin tüm annelerine şükranlarımı sunuyorum.

Kütahyalı Evliya Çelebi, rüyasında Hazreti Peygamberi görüp ‘Şefaat ya Resulallah’ yerine, ‘Seyahat ya Resulallah’ dedi ve yollara düştü. İşte bizler de tıpkı Evliya Çelebi gibi, ‘millet’ diyerek, ‘memleket’ diyerek, ‘hizmet’ diyerek Türkiye’nin yollarına düştük.”

-”AK PARTİ, SADECE VE SADECE MİLLETTEN TALİMAT ALIR”-

Erdoğan, meydanı dolduran kalabalığın çokluğu karşısında ”Kütahya’da zirve yaptık” dedi. 8,5 yıl boyunca, 81 ilde, 780 bin kilometrekarede, tüm vatan sathında hizmet ve eser ürettiklerini belirten Başbakan Erdoğan, doğu batı demeden, kuzey güney demeden her bir vatandaşa ulaşmanın, her bir mağdura, yoksula ve yolda kalmışa el uzatmanın derdi, gayesi içinde olduklarını dile getirdi.

”Bazı siyasetçiler gibi, çirkin bir dile, çirkin bir üsluba, çirkin yöntemlere prim vermedik” diyen Erdoğan, popülizme tevessül etmediklerini, yalan söylemediklerini, aldatanlardan da aldananlardan da olmadıklarını ifade etti.

Başbakan Erdoğan, ”İstismara, sömürüye, fırsatçılığa, AK Parti’nin siyasetinde imkan tanımadık. AK Parti’nin rotasını millet çizmiştir. AK Parti, sadece ve sadece milletten talimat alır. AK Parti, sadece milletin istikametinde yürür” diye konuştu.

Kaynak: http://www.oysandigi.com/ak-parti-kutahya-mitingi-basbakan-kutahya-konusmasi.html/#ixzz1NraUUWT7

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir