Ak Parti Diyarbakır Mitingi 1 haziran 2011

635978 detay - Ak Parti Diyarbakır Mitingi 1 haziran 2011Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’daki seçim mitingi başladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran seçimleri çalışmaları kapsamında Diyarbakır’da. Partisince Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka seslenen Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde: “Medeniyet şehri, bilim şehri, kardeşlik şehri Diyarbakır’ı selamlıyorum.

Diyarbakır Peygamberimizin yüzünü görmüş 41 sahabeye evsahipliği yapan bir şehir. Onları rahmetle yad ediyorum.

Diyarbakır Mekke’den Medine’den sonra en çok sahabeye sahip şehirdir.

Diyarbakır en çok da kardeşlik demektir. Bu benim Başbakanlığım süresince Diyarbakır’a 11. gelişim.

2010 yılında en son geldiğimde sizi tehdit ettiler. Bizimle kucaklaşmanızı engellemek istediler. Ama Diyarbakır referandumda yüzde 40’la sandığa gitti yüzde 95’le evet dedi. Sizlere teşekkür ediyorum.

Fakat bu BDP ve desteklediği bağımsızlar bir taraftan demokrasi diyorlar 12 Eylül’de sandığın üzerine çarpı koymuşlardı. Sizlerin demokratik hakkınızı engellediler. Ey BDP sizin özgürlük anlayışını bu mu?Biz özgürlüklere paranga koymuyoruz. Bırakın vatandaşı kendi haline özgürce istediği şekilde oy kulansın. Ama bunu yapamazlar çünkü ben inanıyorum ki Diyarbakır kardeşlerim bunlara oy vermez.

Bunlara oy vermek Diyarbakırlı kardeşime ne getirecek? Diyarbakır’a ne getirecek? Zaza kardeşime ne getirecek? Bunlar bireysel saltanatlarını sürdürüyorlar.

Sizin karşınızda siyasetçi, Başbakan, AK Parti genel başkanı yok. Sizin karşınızda sizden biri var. Yol arkadaşınız, sessiz yığınların sesi bir kardeşiniz var. Biz milletimizle konuşurken devletin diliyle değil muhabbetin diliyle konuşuruz. Statükonun diliyle konuşmayız.

Biz Diyarbakır’da söylediğini Ankara’da unutanlardan değiliz. Lafı evirip çevirenlerden değiliz. Diyarbakır’da ne konuştuysak diğer 80 vilayette de onu konuştuk.

Kardeşler arasında helalleşme vardır. ben sizle bugün helalleşmeye geldim.

Şam’da Selahaddini Eyyübü türbesi vardır. İşte Şam’da o türbeye gidip bir Fatiha okuyup çıkarsanız yan tarafta Osmanlının ilk pilot şehitlerinin mezarlarını görürsünüz.

Böyle büyük bir sultanın, komutanın kökeni tartışılır mı? O gönüllerin sultanı olmuştur. Biz o büyük komutanın ordusundaki erleriz.

Benim için ne Türk millyetçiliği ne de Kürt millyetçiliği var. Biz insan severiz.

Bunlar Kürt kardeşlerimin hangi sorununu çözdüler? Amma biz sorun çözüyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının çatısı altındadır.

Bu BDP, PKK’dan güç alarak ülkemizi bölmeye çalışıyor. Bunlar Kürt kardeşlerimi seviyorlar da neden sabah namazından çıkan imamı öldürüyorlar.

Bunlar Kürtlerin dini Zerdüşlüktür diyenler. Bunlar Kürtler Müslüğmanlığı kılıç zoruyla kabul etti diyenler. Bunlar Selahhadini Eyyübüyi bilmeyenler.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI