Affet Oğlum 30 Bin Liram Yoktu – Şehidim

images?q=tbn:ANd9GcQQci2tfFO7YTQDNP8L9t53ZUx3IVNrQfkHkRmwbkNDonXa1Qz0 - Affet Oğlum 30 Bin Liram Yoktu – ŞehidimSon günlerde gündemden düşmeyen birşey var ki. Bu bir çok kişiyi özellikle şehit analarının kanına dokunan bir olay. Bedelli askerlik, taksitle bedelli askerlik, para ver askere gitme sözleri ile askerliğin ne suyunun ne kadar çıktığını ve sanki bunun reyonda satılan bir ürün gibi gösterilmesi insanın canını ister istemez sıkıyor.

Bedelli Askerlik Anketimize Katılın ve Yorumunuzu atın – TIKLAYIN

Hatta iş öyle noktaya gelmiş ki, (bunun kesin bir doğruluğu yoktur, sadece duydum) Bir inşaat firmasından konut alanların bedelli askerlik ücretini o firma karşılıyormuş. Ve bu olayın ne kadar saçmalığını facebookta yazılan yazılarla öfkelerini anlatan insanlar çook.

Bunlar ;

– 15 ay askerlik = Mehmetçik , 6 ay askerlik = Mehmet , 1 ay bedelli = Mehmet bey , Vicdani red = Memoş

– Bakan açıkladı : Kredi kartına bedelli askerlik… Komutan: Nasılsın askerr!!???? Askerler: VAADAAA!!.

– Sırf kredi kartına taksit imkanı olduğu için eminim bir çok kadın bedelli askerliğe başvuracaktır.

– Para = “Şuradan bir vatan borcu alır mısınız?” Bedelli askerlik

Bu konuda Söyleyeceğim, söylemek istediğim onca şey var ama bazen insan susmalı diye düşünüyorum. Güzel türkiyem bakalım nereye kadar böyle gidecek.

Yahu askerlik kadar güzel birşey var mı ? Gidiyorsun aslanlar gibi VATAN BORCU`nu ödüyorsun, ve ömrünce anlatacağın anıların oluyor. Orada geçirdiğin 460 gün bir ömrünü etkiliyor hayatın boyunca anlatacağın onca güzel anıların oluyor ki bunu anlatırken büyük bir haz duyarak anlatıyorsun. Oradaki hikayeler gittiğin bir sinemada izlediğin filmi anlatma gibi değil ŞEREF Yatıyor, ŞAN Yatıyor, NAM Yatıyor ama sizler bunu anlayamayacaksınız.

Yahu bu “VATAN” “VATAN BORCU” Bunun bedellisi, ücretlisi, kredi kartına taksitlisi mi olur ? Nasıl bir düşünce, nasıl bir mantık anlam veremiyorum yaaaa. Peki ya o şehit olanlar ? Onların canları bu kadarmı yani ? bir 30.000 TL mi ? Bir kaç sitede gördüm Affet oğlum 30 Bin liram yoktu başlıklı konuyu, resimleri ve bende bu konuda düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Bedelli Askerlik Anketimize Katılın ve Yorumunuzu atın – TIKLAYIN

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI