Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

final - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

O alevler içinde yanan bir kadın gibi görünüyor bu nedenle bu derste, bir resim işlemek gerekir. Bu manipülasyon arkasındaki fikir ancak böyle Fırça aracı ve Warp komutu gibi basit teknikleri ve araçlarını kullanarak, güzel görünümlü resimde yaratmaktı. Sana öğretici zevk ve kendi stok görüntüleri ile denemek umuyoruz.

 

 

 

 

Adım 1

; Bu proje için iki güzel görüntüler manipülasyon için bu uygun kullanılan image1 , image2 . Ben bu iki büyük resim, yazarı teşekkür etmek istiyorum thiquinho ve huibidos gelen sxc.hu . Bu adımlara devam etmeden önce, ben bu yazının Photoshop CS3 kullanılarak yazılmış sizi bilgilendirmek gerekir.

 

01 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

Adım 2

Kullanıcı başlayalım image1 menü çubuğundan Image> Duplicate komutunu kullanarak açmak ve bu görüntüyü çoğaltmak. Duplicate Image iletişim kutusunda, bunu istediğiniz herhangi bir isim olabilir, ancak bu yazının referans takip etmek, bu “PassionFire” olarak adlandırın ve Tamam’a basın. Bunu yaparak, biz orijinal görüntü tuttu. Kaydetmeyi unutmayın.

 

02 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

 

Adım 3

“PassionFire” görüntü etkinken, “arka plan” katmanı çoğaltın. Klavyede D basarak siyah ve beyaz ön ve arka plan rengini ayarlayın. Yeniden “arka plan” katmanı tıklayın ve siyah ayarlanır ön plan rengini ~ ile doldurun. Aşağıdaki resimlere bakın.

 

03 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

 

Adım 4

Yeniden etkinleştirme “Layer 1” sonra Command + Shift + U komutunun desatürasyon oluyorsa uygulamak. Şimdi Komutanlığı basarak renk ters + I. görüntü artık bir filmin negatif gibi görünmelidir.

 

04 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

 

Adım 5

Duplicate “Layer 1” sonra geçerli Filtre> Stilize> Bul Kenarları gelen filtre kenarları bulabilirsiniz. Sonra, Command + I basarak tarafından renkli ters ve sert ışığa Blending Mode değiştirin. Orada, resim şimdi kontrast beyaz çizgi ve çok karanlık bir geçmişe sahiptir.

 

05 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

 

Adım 6

Beyaz çizgi daha fazla kontrast vermek için, Ekran için Blending Mode değiştirin sonra “Layer 1” kopya çoğaltın.

 

06 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

 

Adım 7

Şimdi ikinci bir görüntü taşıyın. Drag image2 Taşıma aracı kullanarak “PassionFire” belge görüntü penceresine. Yapıştır profili uyuşmazlığı iletişim belirirse, sadece onu düzeltmek için Tamam’ı tıklatın.

 

07 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

Adım 8

“Image2” dan ateş görüntü artık “Layer 2” olmalıdır. Ekran onun Blending Mode değiştirin, bu tüm siyah renkleri gizlemek “Layer 2.” Doğru yapılırsa, görüntü altında bir benzer olmalıdır.

 

08 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

Adım 9

Command + J tuşuna basarak orijinal olarak aynı, sen Ekran Blending modu kullandığınızdan emin olun tarafından “Layer 2” Duplicate “Layer 2.” Sonra, “Layer 2” katmanları panelinden gizleyerek görünmez hale getirmek.

 

09 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

10. Adım

Etkin hale getirmek için “Layer 2 kopya” tıklayın, sonra aşağıda gösterildiği gibi yangın Görüntüyü döndürmek ve yeniden boyutlandırmak için Serbest Dönüştürme komutu (Edit> Free Transform) kullanın. Eğer dönüşüm bittiğinde Enter tuşuna basın unutmayın.

 

10 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

Adım 11

Yine aynı katmanda, şimdi yangın görüntü bend (> Transform> Warp Edit) çözgü komutunu – bu yüzden saç akışını takip. Bittiğinde Enter tuşuna basın. Referans olarak aşağıdaki örneğe bakın.

 

11 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

Aşama 12

Eğer sonuç yeterli oldukça iyi olmadığını düşünüyorsanız, sadece bunu düzeltmek için Sıvılaştır filtresi kullanın. Ben (aşağıdaki resme bakın) bu sonucu elde etmek için kullanılan yegâne araçtır Forward Warp aracı ve Saat Yönünde Burgu aracı, ben zaten liquify filtre nasıl kullanılacağını bildiğinizi varsayıyorum.

 

12 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

Adım 13

“Layer 2” kopya çoğaltın, sonra geçerli katmanda yangın resmi yeniden boyutlandırmak ve döndürmek için Free Transform komutunu kullanın. Ateşe çok görüntüyü yeniden konumlandırmak unutmayın. Sonra (aşağıdaki resme bakın) bu kompozisyon olsun, Enter tuşuna basın.

 

13 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

 

Adım 14

Yangın kaplı saç almak için önceki işlemi tekrarlayın. Sadece çoğaltmak ve tüm saç kısmını örten elde edene kadar katmanı değiştirin. Gerekirse, tekrar Sıvılaştır Filtre kullanın. Bu sürecin sonuç aşağıdaki resim gibi görünmelidir, nasıl kullanıldığı çok katmanlı dikkat edin.

 

14 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

Adım 15

Tamam, şimdi “Layer 2” etkinleştirip yeniden görünür kılmak. Sonra Vivid Light Blending Mode değiştirin. Bu adımda aşağıda tabakası sadece beyaz çizgi renklendirme olacaktır.

 

15 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

Adım 16

Yine de “Layer 2”, aşağıda gösterildiği gibi yangın resmi yeniden boyutlandırmak ve döndürmek için Free Transform komutunu uygulayın. Amacı yangın doku ile kızın vücut ve saç örtbas etmektir. Eğer dönüşüm bittiğinde Enter tuşuna basın.

 

16 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

Adım 17

Biz “, Katman 2” Yangın görüntü Bunu yapmak için Filter> Blur> Gaussian Blur menüsünden Gaussian Blur filtre uygulamak bulanıklık olacak. 10 ile 15 piksel etrafında yarıçapı doldurun ve ardından Bittiğinde Tamam’a tıklayın. Yangın görüntü bulanıklaştırma dokusu altındaki tabaka ile daha yumuşak karıştırmaya neden olur.

 

17 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

Adım 18

Şimdi bir katman maskesi eklemek “Layer 2.” Sonra% 100 Opacity ile yumuşak bir yuvarlak fırça aracını kullanın. Ihtiyaca göre fırça boyutunu ayarlayın, sonra sadece gizli olma dışında yangın kadar maskeleyebilir. Aşağıda işlemi bakınız.

 

18 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

Aşama 19

Tabii biz görüntü (aşağıda kırmızı dikdörtgen ile işaretlenmiş) gösterildiği beyaz çizgi kaldıracaktır. Öncelikle, aşağıda yeni bir boş katman ekleyin “Layer 2.” Sonra sadece siyah yumuşak yuvarlak fırça aracını kullanarak ile boyayın.

 

19 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

Adım 20

Şimdi en üst katmanı (benim: “Layer 2 copy 6”) gidin, Hue / Saturation ve Parlaklık / Kontrast, iki ayarlama katmanları ekleyebilirsiniz. Dikkatli katman ayarlama sırasını değiştirmek için değil, ya da renk efekti yanlış olacaktır. Eğer ben bu adımı tamamlamak için kullanılan ayarı görebilirsiniz Aşağıda, aynı zamanda ayarlama katmanı dizilişine dikkat.

Bir Hue / Saturation ayar katmanı ekleyerek, tüm renkleri birleştirmek. Parlaklık / Kontrast ayarlama katmanı daha fazla renk kontrastı getiriyor ve gerçek yangın gibi emin görüntü rengin görünüyor yapar.

 

20 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

 

Adım 21

Sana ateş efekti kıvılcımları fark eminim. Bu basit ayarı ile Fırça aracını kullanarak oluşturun. Özel fırça gerekli, ama yararlı olacak biri varsa o zaman kullanmaktan çekinmeyin. Sana Fırça paleti içinde kullanılan tüm ayarları görebilirsiniz Aşağıda sizin gibi, elbette ayarı değiştirebilirsiniz. Sadece fırça kirletmek yeterince emin olun ve boyutu değişir.

 

21 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

 

 

Adım 22

Şimdi modifiye fırça kullanmak, ayar katmanları altında yeni bir boş katman (mayın “Layer 4” olarak adlandırılır) oluşturabilirsiniz. Örneklerini paletten% 50 griden seçin, daha sonra ateşin kıvılcımları oluşturmaya başlayabilirsiniz. Gerekirse monoton olmamak Unutmayın, fırça boyutunu küçültüyoruz. Ben daha küçük boyut (klavye üzerinde dirsek tuşlarına basarak hızlı fırça boyutunu değiştirebilirsiniz) düşürülmesi, daha sonra büyük boy fırça kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer bu adımları sadece nerede ve nasıl hayal gerçek yangın olsaydı ateş kıvılcımları akacaktır nasıl emin değilseniz. Benim için, şeyler hayal çok yararlıdır.

 

22 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

 

 

 

Adım 23

Daha ilginç hale getirmek için yeni bir katman oluşturun ve Ekran için Blending Mode değiştirin. Sonra% 50 Opaklık ile normal bir yumuşak yuvarlak fırça (değil daha önce değiştirilmiş bir) kullanın. Sadece gövde, boyun ve saç parçası tıklatın. Bunu açıklamak için nasıl emin değilim, ama yukarıdaki ve aşağıdaki görüntüleri arasındaki farkı görebilirsiniz.

 

 

23 - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

Sonuç

 

final - Adobe Photoshop | Yanan fotoğraf manipülasyonu oluşturma ( ileri seviye )

 

 

Kaynak : psd.tutsplus

 

 

Etiketler:

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI