9 Temmuz’da İnternet Kesilebilir!

9 Temmuz tarihinde internetiniz koparsa sakın şaşırmayın! İşte bunun sorumlusu…
Geçtiğimiz günlerde ortaya öyle bir iddia atıldı ki tüm bilişim firmaları bu bilginin doğruluğu konusunda araştırma yapmaya başladı. İddiaya gmre hackerlar büyük bir saldırıya hazırlanıyor.

Hacker’ların Windows’daki bir açık yoluyla dünya çapında 570.000’den fazla bilgisayara zararlı yazılım yüklediği, bu yazılımın antivirüs güncellemelerini kapattığı ve DNS sistemini kurcaladığı söyleniyor. Bu iddia söynenene göre o kadar güçlü ki FBI bile işin içine girdi.

Pek alışılmadık bir biçimde birkaç ay önce FBI tarafından alınan önlem sistemi ise yakında kapatılacak. Bu sebeple site henüz açıkken dileyenler kendilerinin zarar görüp görmeyeceğini test edebilirler.

FBI, kullanıcılara güvenlik ortağı tarafından yönetilen bir web sitesini (http: //www.dcwg.org/)ziyaret ederek zararlıya sahip olup olmadıklarını kontrol etmelerini öneriyor.

Verilen bilgilere göre birçok kullanıcı, bilgisayarında zararlının var olduğundan habersiz ve zararlı 9 Temmuz’da harekete geçtiğinde bu kullanıcılar, internete bağlanamayacaklar.

FBI ve diğer yetkililer, Kasım ayından bu yana dev sayıda bilgisayarı ele geçiren hacker grubunu alt etmek ve dolandırcı sunucuları devreden çıkarmak için uğraşıyorlar. FBI’a göre hacker’lar, kurbanları yönlerdirdiği web sitelerinde gösterdikleri reklamlarla şimdiye dek 14 milyon Dolar kazandılar.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir