6 Bacaklı Bebek Dünyaya Geldi

6 bacakli bebek dunyaya geldi 3545677 7692 b - 6 Bacaklı Bebek Dünyaya Geldi6 Bacaklı Bebek Dünyaya Geldi

Pakistan’ın Sukkur şehrinde altı bacaklı bir bebek dünyaya geldi.
Pakistan’da herkesi hem şaşırtan hem de üzen bir olay meydana geldi. Çok nadir görülen bir genetik hastalığa yakalanan bir Bebek altı bacaklı doğdu.

Pakistan’ın Sukkur şehrinde altı bacaklı bir Bebek dünyaya geldi. Doktorlar, çok nadir görülen bir genetik hastalık sonucu dünyaya gelen bebeği hayatta tutmaya çalışıyor.

Fakir bir ailede dünyaya gelen bebeğin Karaçi’deki Ulusal Çocuk Sağlığı Enstitüsü’nde tedavi altına alındığı belirtildi. Enstitü Başkanı Cemal Rıza yaptığı açıklamada, geçen hafta dünyaya gelen bebeğin vücuduna, prematüre ikizinin organlarının yapışık olduğunu söyledi.

Enstitüde çalışan doktor Agha Zahoor, bu tür vakaların 1 milyonda bir görülen genetik bir hastalık sonucu yaşandığını belirterek, bebeği yaşatabilmek için tetkiklerin sürdüğünü ifade etti.

Bebeğin babası İmran Shaikh ise, hükümet ve yardım kuruluşlarına seslenerek, bebeğinin hastane ve ameliyat masraflarının karşılanmasını istedi. Bir röntgen teknisyeni olan Shaikh, “Karaçi’ye gidip bebeğimi tedavi ettirecek maddi gücüm yok. Hayırsever vatandaşlara ve hükümete sesleniyorum, lütfen yardımcı olun” dedi.

Enstitü Başkanı Rıza ise, doktorların şu an bir cerrahi müdahale planı üzerinde çalıştığını belirterek, muhtemelen yabancı uzmanlardan yardım istemek

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir