6 arkadaşını öldüren hortumu saniye saniye görüntüledi

733924 detay - 6 arkadaşını öldüren hortumu saniye saniye görüntüledi14 Nisan 2012 Cumartesi, 07:50:33

..Elazığ’ın Maden İlçesi’nde meydana gelen ve 6 işçinin ölümüne, 6’sının da yaralanmasına neden olan hortum, aynı firmaya bağlı bir başka şantiyede çalışan işçiler tarafından saniye saniye görüntülendi.

Maden İlçesi girişinde bulunan yol yapım şantiyesinde 6 kişinin ölümü, 6 kişinin de yaralanmasına yolaçan hortum, aynı firmanın 200 metre ilerideki bir başka şantiyesinde çalışan işçiler tarafından saniye saniye cep telefonu ile çekildi.
Saat 17.45’te meydana gelen hortum öncesi, işçilerin yemekten sonra çay içerken havanın kararması üzerine, işçilerden birinin cep telefonu ile çevreyi kaydetmeye başladığı tahmin ediliyor. Şantiyenin bulunduğu yere göre güneyden gelen ve yaklaşık 15 metre çapında olduğu tahmin edilen hortumun gövde kısmından başlayarak, yükseldikçe genişlediği net olarak görülüyor. Hortum diğer şantiyeye gelirken, çekilen görüntüler çay içen işçilerin birbiriyle sohbet ettiği farkediliyor. İşçilerden biri, çay getiren arkadaşına, “Bir şeker at çaya” derken, diğer işçi de hava ile ilgili tahminlerde bulunarak, “İyi doldurdu, dolu yağacak” karşılığını veriyor.

Video için tıklayınız…

Hortumun diğer şantiyeye doğru gittiğini gören işçilerin biraz sonra olacaklardan habersiz sakin oldukları gözlenirken, görüntüler de sona eriyor.

Maden İlçesi’nde, 9 Nisan günü saat 17.45’te meydana gelen hortumda, 6 işçi yaşamını yitirirken, 6 işçi de yaralanmıştı. Hortum, biri traktör olmak üzere 3 aracı da kullanılmaz hale getirmişti.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir